Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.22 16:15

J. Petrauskienė: universitetų pokyčiai bus matomi biudžete

BNS 2017.02.22 16:15

Mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos planas bus pateiktas gana greitai, ir jo pokyčiai jau bus matomi 2018 metų biudžete, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Manome, kad įvertinimas ir plano pateikimas turėtų įvykti pakankamai greitai, kad galėtume planuodami 2018 metų biudžetą numatyti investavimą į siūlymų įgyvendinimą“, – žurnalistams trečiadienį vyriausybėje sakė ministrė.

Vyriausybei planuojant reformą įvairios institucijos buvo kviečiamos teikti pasiūlymus, jų sulaukta apie 40. Ministrė sakė, kad svarbūs – argumentuoti siūlymai.

„Pasiūlymų yra įvairių, buvo pateikti kriterijai, pagal kuriuos pasiūlymai turėtų būti vertinami. Visa argumentuota medžiaga tikrai yra labai svarbi“, – teigė ji, paklausta, ar pasiūlymus pateikusios institucijos gali tikėtis, kad į jų nuomonę bus atsižvelgta.

„Tikrai yra labai sunku pačiam universitetui, ypač universiteto vadovui, nuspręsti dėl pokyčių, todėl diskusijai kvietėme ir savivaldą, ir darbdavius, ir kitas suinteresuotas šalis. Juk pačios aukštosios, mokslo ir studijų institucijos neveikia pačios savaime, jos rengia specialistus, vykdo mokslinius tyrimus, kurie turi būti reikalingi regionui, turi būti reikalingi verslui, ir visų pirma turėtų teikti kokybiškas mokslo ir studijų paslaugas“, – aiškino J. Petrauskienė.

Ji sakė, kad gautus pasiūlymus vertins darbo grupė.

„Yra konsoliduotų pasiūlymų, kurie aptarti ir su savivalda, ir su darbdaviais, ir taip pat mokslo ir studijų institucijų teikti. Yra pasiūlymų, kurių negalima laikyti dar šiandien konsoliduotais. Bus sudaryta ekspertų grupė, kuri visus šiuos pasiūlymus peržiūrės ir pateiks, kaip ir yra įpareigota vyriausybė, mokslo ir studijų institucijų pertvarkos planą“, – sakė ministrė.

Vyriausybei pasiūlymus dėl mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos buvo galima pateikti iki šios savaitės.

Sausį premjeras Saulius Skvernelis su švietimo ir mokslo ministre J. Petrauskiene, pristatęs planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, sakė, kad Lietuvoje galėtų likti iki penkių universitetų, nors pabrėžė, kad tai nėra galutinis skaičius.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 14 valstybinių universitetų bei kelios dešimtys kolegijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi