Lietuvoje

2017.02.22 12:50

Ekspertai suskaičiavo, kiek smūgių teko Kėdainiuose užmuštam vaikui

Netrukus sueis mėnuo, kai mirė Kėdainiuose motinos Monikos K. ir patėvio Gedimino Kontenio sumuštas ketverių Matukas. Jau ketvirtadienį žiaurioji pora stos į akistatą vienas prieš kitą. Motina neigia, kad mušė savo sūnų, G. Kontenis teigia priešingai. Šios akistatos metu bus siekiama nustatyti, ar naudojo motina smurtą prieš vaiką. Tai bus viena iš svarbiausių aplinkybių šioje byloje.

Specialistai nustatė, kad pora nusikaltimą įvykdė būdama apsvaigusi nuo narkotikų.

135

Būtent tiek smūgių paliktų žymių suskaičiavo ekspertai ant mažojo Matuko kūnelio. Net patyrusiems prokurorams tai kone žiaurumo rekordas.

„Sunkiai įsivaizduojamas dalykas, tiek smūgių į tokio dydžio kūnelį“, – DELFI teigė prokuroras Vytautas Gataveckas.

Beje, 135 smūgiai negalutinis skaičius – ekspertai konstatavo, kad suduota mažiausiai 135 smūgiai.

Ne vienas iš jų teko vaikučiui į galvą. G. Kontenis neneigia, kad mušė vaiką ir trenkė jam į galvą. Tačiau vyras nurodo, kad tą patį darė ir jo motina. Tokiu atveju atsakomybė dėl nužudymo krenta ant abiejų įtariamųjų pečių.

Dėl G. Kontenio atsakomybės daug klausimų nekyla – jis kaltę pripažįsta. Tačiau po to, kai įtariamieji davė parodymus bute, kuriame įvyko nusikaltimas, klausimų kilo dėl motinos vaidmens.

Ši neneigia apstumdžiusi sūnų, tačiau kategoriškai neigia jam sudavusi. Panašu, kad prokurorai nėra linkę tikėti motina.

„Iš to, ką dabar turime, atrodo, kad vaiką mušė ir mama“, – teigė V. Gataveckas.

Įtariamųjų parodymai įvykio vietoje išsiskyrė, tad ketvirtadienio akistatos metu bus siekiama į visus klausimus galutinai atsakyti. Po akistatos numatyta ir dar viena Monikos K. apklausa.

Egzekucija

Kaip ir buvo skelbta, sausio 24-osios rytą poros neregėtą įsiūtį sukėlė tai, kad vaikas neištarė skaičių pavadinimų.

Pasak įtariamųjų, tai buvo tiesiog eilinis rytas namuose. Ryte Matukas mokėsi tarti skaičių pavadinimus.

G. Kontenis neslepia, kad vaiką mušė. Kauno klinikų medikai iškart pasakė, kad mušant vaiką buvo naudojami ne tik kumščiai, bet ir kiti daiktai. G. Kontenis pripažino, kad kankindamas vaiką naudojo diržą ir net telefono kroviklį. Tada 27 metų vyrui dingsta atmintis.

„G. Kontenis sako, kad kai kurių epizodų neprisimena“, – DELFI teigė prokuroras Vytautas Gataveckas.

Vyras vaiką talžė ir vonioje – po smūgio vaikas griūdamas atbulas trenkėsi galvytę į radiatorių. Tada vaiko būklė ėmė sparčiai blogėti, o motina tuo metu ramiausiai paliko G. Kontenį su leisgyviu sūneliu miegoti.

Grįžus motinai pora jau pradėjo nerimauti, kad Matukas jaučiasi vis prasčiau. Jam iš ausyčių ir nosies ėmė piltis kraujas, vaikas ėmė vemti.

Monika K. išskubėjo į vaistinę. Čia ji prašė vaistų nuo galvos traumos, tačiau tokių negavo, o kai kurie vaistininkai liepė nedelsiant kviesti medikus. Jau leisgyviam vaikui ji parnešė paprasčiausių vaistų nuo skausmo.

Deja, tuo metu vaiko būklė jau tokia prasta, kad vaistų jis nesugebėjo praryti. Akivaizdu, kad pora iki pat paskutinės minutės vengė kviesti medikus ir stengėsi, kad apie nusikaltimą niekas nesužinotų.

Galiausiai medikai iškviesti, kai vaikas jau nebekvėpavo.

Įtarimai dėl nužudymo pareikšti vaiko mamai Monika K. ir jos sugyventiniui G. Konteniui. Abu jie šiuo metu suimti.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.