Lietuvoje

2017.02.22 12:13

L. Linkevičius: Rusijos sukelti įsisenėję konfliktai – kryptinga užsienio politikos strategija

LRT.lt2017.02.22 12:13

Niujorke viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 21 dieną dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos atviruose debatuose konfliktų Europoje klausimais, kuriuose pabrėžė, kad Rusijos sukelti įsisenėję konfliktai – kryptinga užsienio politikos strategija, kelianti grėsmę globaliam saugumui, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Susitikimą pradėjęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas kartu su JT Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterresu, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Generaliniu Sekretoriumi Lamberto Zannier, Europos Sąjungos ir kitais aukšto lygio atstovais aptarė konfliktų Europoje priežastis, keliamas grėsmes tarptautinei taikai ir saugumui bei būdus joms atremti.

Savo pasisakyme L. Linkevičius pripažino, kad pasibaigus Šaltajam karui ideologinės priešpriešos Europoje išliko, o Rusijos sukelti įsisenėję konfliktai Padniestrėje, Kalnų Karabache, Gruzijoje ir besitęsianti karinė agresija prieš Ukrainą yra kryptinga Rusijos užsienio politikos strategija, kelianti grėsmę ne tik Europos, bet ir globaliam saugumui.

„Konfliktai Europoje turi būti sprendžiami išnaudojant visas tarptautinių ir regioninių organizacijų galimybes, taip pat diplomatinio spaudimo priemones agresoriui, įskaitant sankcijas“, – sakė L. Linkevičius. 

Vasario mėnesį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai pirmininkaujanti Ukraina atvirus debatus konfliktų Europoje klausimais surengė, siekdama dar kartą sugrįžti prie karo Ukrainoje klausimo. Rusijos ir jos remiamų grupuočių karo veiksmai Rytų Ukrainoje bei Krymo okupacija tebesitęsia, Minsko susitarimų nuostatos neįgyvendinamos. Beveik ketverius metus trunkanti Rusijos agresija prieš Ukrainą pareikalavo daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.