Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.22 16:23

K. Navickas: valstybiniai miškai ir jų tvarkymas liks valstybės rankose

ELTA 2017.02.22 16:23

Pertvarkius valstybinių miškų ūkio valdymą šis sektorius taps skaidrus ir netemdomas politinės įtakos, valstybiniai miškai liks valstybės – teigia aplinkos ministras Kęstutis Navickas, trečiadienį miškininkams skirtame kreipimesi paraginęs juos bendradarbiauti įgyvendinant reformą.

„Prisiimu politinę atsakomybę už tai, kaip ši reforma (jei, žinoma, pritars Seimas) bus įgyvendinama ir kokių rezultatų ji atneš. Tokiai mano politinei pozicijai pritaria ir ją tvirtai palaiko ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Užtikrinu, kad miškų ūkio reforma nepakeis esminės nuostatos, jog valstybiniai miškai ir jų tvarkymas liks valstybės rankose“, – sako K. Navickas.

Aplinkos ministras K. Navickas teigia matantis tam tikrų grupių siekį dezinformuoti ir skaidyti visuomenę, jis ragina miškininkus veikti solidariai.

„Pastebiu kai kurių suinteresuotų grupių intensyvų siekį manipuliuoti viešąja nuomone, supriešinti Aplinkos ministeriją ir miškininkų bendruomenę, klaidinti visuomenę. (...) Kreipiuosi į miškininkų bendruomenę, prašau solidarumo ir kviečiu visus kartu atsakingai dirbti“, – sako ministras, pabrėžęs, kad sieks atvirumo ir skaidrumo, taip pat keitimosi nuomonėmis. Todėl jis pakvietė visus norinčiuosius išsakyti mintis, teikti pasiūlymus.

Kreipimesi pabrėžiamas ir reformos poreikis, nes esą dabartinis valstybinių miškų ūkio valdymas iš esmės paveldėtas iš sovietinių laikų. Inicijuojama pertvarka, pasak ministro, jungia tris svarbius aspektus: ekonominį, socialinį ir gamtosaugos. Būtina padidinti ekologinę ir socialinę miškų vertę. Svarbu racionaliai ir tausiai naudoti šį gamtos turtą, o miškininkams, nuo kurių tiesiogiai priklauso miško ekologinė vertė, bus siekiama garantuoti orų ir konkurencingą atlygį už kvalifikuotą darbą.

Pasak ministro, girininkijos turi tapti pagrindine miškų ūkio priežiūros grandimi. Regionuose būtini ir planuojamos įmonės teritoriniai padaliniai, kurie bus formuojami dabartinių miškų urėdijų pagrindu. Nuo jų bendros veiklos daugiausiai ir priklausys efektyvaus ir darnaus miškų ūkio rodikliai. Miškų valdymas turi būti skaidrus, neveikiamas politinės įtakos.

K. Navickas tikisi, kad ilgalaikėje perspektyvoje struktūriniai pokyčiai duos visokeriopą naudą: miškininkams – orų atlygį ir geresnes darbo sąlygas, miškui – tinkamą apsaugą ir didesnę vertę, o valstybei – solidesnę finansinę grąžą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi