Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.22 11:41

L. Linkevičius susitikime su naujuoju JT vadovu nevengė ir Rusijos agresijos temos

LRT.lt 2017.02.22 11:41

Lietuvos užsienio reikalų ministras vasario 21 d. Niujorke susitiko su Jungtinių Tautų (JT) Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterresu, su kuriuo aptarė svarbiausius tarptautinės darbotvarkės klausimus ir išsakė paramą A. Guterreso iškeltiems prioritetams.

„Lietuva tvirtai palaiko Jūsų veiklos viziją ir prioritetus, kuriais siekiama sustiprinti Jungtines Tautas. Lietuva yra pasiryžusi palaikyti Jūsų iniciatyvas konfliktų prevencijos ir sprendimo, JT valdymo reformos, darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo ir kitose srityse“, – sakė užsienio reikalų ministras.   

Ministras su JT Generaliniu Sekretoriumi taip pat aptarė kintančią saugumo padėtį Europoje ir pasaulyje, ypač akcentuodamas Rusijos agresijos prieš Ukrainą keliamą grėsmę tarptautine teise ir taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai. 

L. Linkevičius pabrėžė, jog tik tvirtos ir stiprios Jungtinės Tautos gali būti pajėgios atsakyti į kompleksinius šiandieninio pasaulio iššūkius. Jis taip pat akcentavo, jog negalime leisti įsivyrauti požiūriui, kad daugiašalė politika šiandienos pasaulyje netenka savo prasmės, nes tik efektyvus daugiašališkumas yra stabilaus tarptautine teise ir taisyklėmis grįsto pasaulio pagrindas. 

Susitikime taip pat buvo aptartas Artimųjų Rytų taikos procesas.

Tai pirmasis užsienio reikalų ministro susitikimas su 2017 m. sausio 1 d. pareigas pradėjusiu eiti JT Generaliniu Sekretoriumi, kuris pakeitė ankstesnį JT vadovą Ban Ki-mooną. 

A. Guterresas 1995–2002 m. buvo Portugalijos ministru pirmininku, o  2005–2015 m. užėmė JT aukštojo komisaro pabėgėlių reikalams pareigas. Didžiausias A. Guterreso įvardytas iššūkis ir siekis JT – nuo reagavimo į konfliktus pereiti prie konfliktų prevencijos. Esminiai A. Guterreso veiklos prioritetai – konfliktų prevencija, taikos kūrimas ir palaikymas, ypatingas dėmesys žmogaus teisėms ir darniam vystymuisi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi