Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.22 22:19

Vyriausybė miškų reformos projektą svarstys po savaitės

Seime trečiadienį pristatytas ankstesnių kadencijų Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkų kreipimasis į šalies vadovus dėl valstybinių miškų reformos pavojų. Pasak aplinkos ministro Kęstučio Navicko, tikėtasi, kad projektą trečiadienį svarstys vyriausybė, tačiau dėl techninių kliūčių šis klausimas nukeltas savaitei. 

Ši reforma sukėlė ir valdančiosios koalicijos partnerių socialdemokratų nepasitenkinimą, ir pačių urėdų pasipiktinimą. Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Šimėnas, vadovavęs ir Seimo Aplinkos apsaugos komitetui, teigė, kad Miškų valdymo reforma suinteresuotas stambusis kapitalas, siekiantis lietuviškos medienos įsigyti kuo pigiau. Aplinkos ministras neigė tokius įtarimus.

Aplinkos ministerija yra parengusi urėdijų reformos planą, pagal kurį vietoje visus Lietuvos valstybinius miškus tvarkančių 42 savarankiškų urėdijų būtų įkurta viena valstybinių miškų įmonė su 25 filialais.

Aplinkos ministerija teigia, kad urėdijų sujungimas į vieną įmonę leis efektyviau naudoti valstybinių miškų turtą, vienoje įmonėje centralizuojant bendrąsias administracines funkcijas ir sumažinus teritorinių padalinių skaičių, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto.

Aplinkos ministras tikisi, kad Seimas sprendimą dėl urėdijų pertvarkos priims dar pavasario sesijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi