Lietuvoje

2017.02.20 19:55

Premjeras: NŽT nebus naikinama

BNS2017.02.20 19:55

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui išreiškus nuomonę, jog Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) turėtų būti naikinama, premjeras Saulius Skvernelis tam prieštarauja.

„Aš suprantu liberalų požiūrį, kad viską reikia naikinti, kas susiję su valstybė vykdoma ar priežiūros, ar kontrolės funkcija. Panaikinti galima visiškai viską, bet mes negalime gyventi laukinio liberalizmo sąlygomis“, – žurnalistams pirmadienį sakė S. Skvernelis.

R. Šimašius pirmadienį ryte naujienų portale 15min.lt publikuotame komentare argumentavo, jog NŽT reikėtų panaikinti, nes ji dirba neefektyviai ir neskaidriai.

„Tarnyba įteisina nelegalius verslo planus (priplanuoja sklypų šalia pigiai įgytų bakūžių); reketuoja teisėtus verslus (atiminėja brangiai įsigytas nuomos teises į sklypus); vilkina svarbius visuomeninius projektus (pavyzdžiui, darželių statybą); stebuklingais būdais įvykdo pelningą restituciją atkeliant žemes kad ir į Konstitucijos projektą (ačiū prokuratūrai, kuri mano prašymu sustabdė šią aferą), ar į Laisvės prospektą, kaip nesenai buvo aprašyta; grąžina žemę daugiabučių namų kiemuose, vilkina tą pačią restituciją“, – rašė sostinės meras.

S. Skvernelis savo ruožtu žurnalistams teigė, jog bus tęsiama NŽT reorganizacija, tačiau neaišku, kada ji baigsis ir kaip tiksliai po reorganizacijos atrodys tarnyba.

„Kalbame apie įstaigų prie ministerijos optimizavimą. Kaip ir kokias funkcijas turėtų atlikti įvairios tarnybas. Turime daug nepatenkintų pusių ir turbūt mažai, kas yra patenkinti šios tarnybos veikla. Pažiūrėsime, kaip viskas atrodys. Dabar yra daug klausimų, bet mažai atsakymų“, – teigė S. Skvernelis.

Žemės ūkio ministerija jau anksčiau skelbė NŽT pertvarką pradedanti jau vasarį – planuojama sumažinti centrinio padalinio darbuotojų skaičių, peržiūrėti jo funkcijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.