Lietuvoje

2017.02.20 17:41

Praėjusią savaitę elektros poreikis Lietuvoje mažėjo nedaug

LRT.lt2017.02.20 17:41

Praėjusią savaitę „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina buvo 34 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh), tai yra,16 proc. mažesnė, nei savaite anksčiau, rašoma pranešime spaudai. Dėl palankesnių oro sąlygų smukus elektros suvartojimui ir smarkesnio vėjo panašios tendencijos vyravo visame Baltijos jūros regione. 

Lietuvoje praėjusią savaitę importuota 83 proc. suvartotos elektros, 58 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 4 proc. – iš Švedijos, 38 proc. – iš trečiųjų šalių. Dėl vidutiniškai 8 laipsniais šiltesnio oro nei praėjusią savaitę elektros suvartojimas Baltijos šalyse smuktelėjo 6 proc., mažiau dirbo šiluminės elektrinės. Be to, visame regione ir Lietuvoje penktadaliu augo vėjo elektrinių gamyba. Bendrai Baltijos šalių hidroelektrinių gamyba mažėjo beveik šeštadaliu, o labiausiai mažėjo elektros gamyba Kruonio HAE.

Nors elektros importas iš Švedijos praėjusią savaitę mažėjo beveik 5 kartus, vidutinė didmeninė savaitės elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje išliko tokia pati kaip ir Švedijos ketvirtoje kainų zonoje.

Vasario 13–19 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 58 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 40 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 84 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 41 proc., o Lietuvos kryptimi – 25 proc. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.