Lietuvoje

2017.02.20 17:17

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sumažėjo visose šalies savivaldybėse

LRT.lt2017.02.20 17:17

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje ir toliau mažėja. Šiuo metu gripo epidemija skelbia 15 savivaldybių, tačiau medikai ragina neprarasti budrumo, rašoma pranešime spaudai. Iš viso šį gripo sezoną epidemiją buvo paskelbusios 24 savivaldybės iš 60.

Septintąją šių metų savaitę (2017 m. vasario 13-19 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 78,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo šiek tiek daugiau – 80,27 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 7-ąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Marijampolės administracinėje teritorijoje.

Septintąją 2017 metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo buvo hospitalizuoti 83 asmenys. Iš jų – 7 vaikai iki 2 metų amžiaus, 24 asmenys iki 17 metų, kiti – suaugusieji. Daugiausiai sergančiųjų buvo Klaipėdos ir Panevėžio apskrityje.

2016-2017 m. gripo sezono metu iš viso registruoti 3 mirties nuo gripo atvejai.

Pneumonija – viena dažniausių gripo komplikacijų

ULAC medikai primena, kad viena dažniausių gripo komplikacijų – pneumonija. Tai bakterinės kilmės plaučių uždegimas, kurį dažniausiai sukelia S. pneumoniae bakterijos. Asmenys, priklausantys rizikos grupėms, nuo pneumokokinės infekcijos gali pasiskiepyti nemokamai, kiti tai gali padaryti savo arba darbdavio lėšomis.

Susirgimo rizika:

Didelė – vaikams iki 5 metų ir vyresniems nei 65 metų suaugusiems. Taip pat asmenims sergantiems lėtinėmis ligomis (širdies, plaučių, inkstų, kepenų ir kt. ligomis).

Ypač didelė – sergantiesiems onkologinėmis, reumatinėmis ir kitomis ligomis, asmenims, kuriems yra persodinti organai ar kaulų čiulpai, pašalinta blužnis, užsikrėtusiems ŽIV.

Remiantis pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl pneumokokinės infekcijos kasmet pasaulyje miršta 1,6 mln. žmonių. PSO vaikų skiepijimą pneumokokine vakcina išskiria kaip prioritetinį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.