Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.20 13:05

Lenkų rinkimų akcija sieks Lietuvoje uždrausti abortus

Liepa Želnienė, 15min.lt 2017.02.20 13:05

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai dar iki Seimo pavasario sesijos ketina registruoti naują Gyvybės apsaugos prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymą, kuriuo Lietuvoje būtų uždrausti abortai.

„Tie patys žmonės, kuri kovoja ir labai stipriai prieš smurtą prieš vaikus, marširuoja už tai, kad būtų galima nutraukinėti nėštumus. Supraskite, atrodo, visuomenei truputį kvailai ir nėra tos pagrindinės krypties. Kalbame apie tai, kad reikia svarstyti Gyvybės prenatalinėje stadijoje įstatymą. Kalbėti apie bendrą mūsų gyvybės politiką ir kultūrą šalyje, kuri remiasi krikščioniškomis vertybėmis“, – teigė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.

Ji pripažino, kad tokį įstatymą priimti gali būti sunku, tačiau tikino, kad „dėl bendro, kuriančiojo gėrio“ tai yra savalaikis siūlymas.

Partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis tęsė, kad abortus uždrausti Lenkų rinkimų akcija siūlo ne pirmą kartą. Ankčiau, anot V. Tomaševskio, įstatymo priėmimą stabdė „socialistai ir liberalai“.

„Pas mus, deja, 6 tūkst. negimusių vaikų yra žudomi. Tai yra demografinis mums minusas, bet ir mūsų moralės, mūsų vertybių klausimas. Tie patys, kurie labai stipriai gina vaiką nuo smurto, mes palaikėme juos, bet, deja, jie pasisako už negimusių vaikų žudymą. Tai yra nesuprantama. Tai yra, kaip sako seniūnė, kvaila, bet aš dar pasakysiu: tai yra ciniška. Mes kuo greičiau turime priimti negimusių vaikų apsaugos įstatymą, tada bus mažiau ir prieš vaikus smurto ir jau gimusių vaikų žudymo“, – teigė V. Tomaševskis.

Jis pripažino, kad kol kas toks įstatymo projektas nėra registruotas, tačiau žadėjo, kad iki kovo tai bus padaryta.

V. Tomaševskis priminė, kad Seime vieną kartą po pateikimo tokiam projektui jau buvo pritarta 2006 m. pabaigoje.

„Deja, paskui jis buvo užblokuotas mūsų socialistų ir liberalų“, – sakė jis.

Įstatymo pataisų projektą, kuriuo buvo siūloma abortus leisti tik išimtiniais atvejais paskutinį kartą Lietuva svarstė 2013-aisiais. Tuomet jį priimti siūlė grupė parlamentarų, kurių dauguma – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos nariai. Tačiau vyriausybė projektui pateikė neigiamą išvadą ir įstatymas nebuvo priimtas.

V. Tomaševskis sako, kad tąkart įstatymas buvo blokuotas „sovietiniais metodais“.

Lietuvoje šiuo metu leidžiama nėštumą nutraukti be papildomų sąlygų iki 12 nėštumo savaitės. Europos Sąjungoje abortai, išskyrus išskirtinius atvejus, draudžiami Portugalijoje, Maltoje, Airijoje ir Lenkijoje.

Tiesa, Lenkijoje pernai buvo kilusi iniciatyva abortus uždrausti visiškai, tačiau sulaukus visuomenės pasipriešinimo, tokio plano atsisakyta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23