Lietuvoje

2017.02.20 11:18

Linkevičius JAV susitiks su D. Trumpo administracijos pareigūnais

LRT.lt2017.02.20 11:18

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 20–24 dienomis su oficialiu darbo vizitu lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tai bus pirmas L. Linkevičiaus vizitas į JAV pradėjus darbą naujojo JAV Prezidento Donaldo Trumpo administracijai, praneša Užsienio reikalų ministerija. 

Vizitą JAV ministras pradės Niujorke, kur vasario 21 d. dalyvaus atviruose Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos debatuose „Tarptautinės taikos ir saugumo išlaikymas: konfliktai Europoje“. Šiuos debatus rengia vasario mėnesį JT Saugumo Tarybai pirmininkaujanti Ukraina, jiems pirmininkaus Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas. Vizito Niujorke metu ministras susitiks su naujuoju JT Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterresu, su kuriuo aptars aktualiausius tarptautinės darbotvarkės klausimus bei JT kylančius iššūkius.   

Niujorke numatyti L. Linkevičiaus dvišaliai susitikimai su Ukrainos užsienio reikalų ministru ir JAV Prezidento Donaldo Trumpo specialiuoju patarėju kibernetinio saugumo klausimais, JAV Prezidento sudarytos darbo grupės pasiūlymams dėl kibernetinio saugumo ir gynybos parengti pirmininku, buvusiu Niujorko meru Rudy Giuliani. Ministras taip pat dalyvaus Niujorke įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Užsienio reikalų tarybos“ (angl. The Council on Foreign Relations) rengiamoje diskusijoje NATO, ES ir Europos saugumo klausimais.

Vašingtone L. Linkevičius dalyvaus dvišaliuose susitikimuose su JAV valstybės ir gynybos departamentų vadovybe, JAV viceprezidento Michaelo Pence`o nacionalinio saugumo patarėjais.

Susitikimų metu bus aptartos aktualios transatlantinės darbotvarkės bei dvišalių Lietuvos ir JAV santykių temos: kova su regione ir pasaulyje kylančiomis grėsmėmis, Lietuvos įsipareigojimas stiprinti nacionalinius gynybos pajėgumus, dalyvavimas tarptautinėje koalicijoje prieš terorizmą ir „Islamo valstybę“, Šiaurės Atlanto aljanso ir transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimas, energetinio saugumo aktualijos ir ekonominiai ryšiai.

Vizito JAV metu L. Linkevičius taip pat susitiks su JAV transliuotojų tarybos vadovybe, buvusiu vyriausiuoju Aljanso pajėgų Europoje vadu, atsargos generolu Philipu Marku Breedlove`u ir buvusiu NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Alexanderiu Vershbow. Vašingtone numatyti ministro susitikimai su nevyriausybinių organizacijų vadovais, L. Linkevičius dalyvaus apskritojo stalo diskusijose nevyriausybinėse organizacijose „McCain Institute“, „The Kennan Institute“, „The Heritage Foundation“ ir JAV transliuotojų taryboje.

Ministro vizito metu Lietuvos ambasadoje Vašingtone kartu su JAV lietuvių bendruomenės atstovais  bus švenčiama Valstybės atkūrimo diena.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.