Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.19 15:50

Kitą savaitę darbą Krašto apsaugos ministerijoje pradeda du viceministrai

ELTA 2017.02.19 15:50

Pirmadienį Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) viceministro pareigas pradės eiti Giedrimas Jeglinskas, buvęs banko „Citigroup“ korporacinės bankininkystės viceprezidentas. Jis kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų sritį. O antradienį ministro Raimundo Karoblio komandą papildys ir Edvinas Kerza, kuris bus atsakingas už kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo klausimus.

Kaip nurodoma Krašto apsaugos ministerijos išplatintame pranešime, pastaruoju metu dirbęs Varšuvoje, prieš tai G. Jeglinskas dirbo „Citigroup“ kapitalo rinkų ir korporacinių finansų specialistu Sidnėjuje, Singapūre ir Tokijuje. Jis taip pat yra buvęs Lietuvos kariuomenės karininkas, užėmė būrio vado pareigas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, žvalgybos karininko – Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos.

G. Jeglinskas yra baigęs karo akademiją Vest Pointe, Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur įgijo politikos mokslų bakalauro laipsnį. Jis taip pat turi nacionalinio saugumo studijų magistro laipsnį, kurį jam suteikė Džordžtauno universitetas Vašingtone, bei verslo administravimo magistrą, įgytą Kolumbijos verslo mokykloje Niujorke.

„Augant gynybos biudžetui, turime užtikrinti, kad krašto apsaugai skirtos lėšos būtų investuojamos skaidriai ir efektyviai. Tikiu, kad mano patirtis kariuomenėje ir tarptautinėje bankininkystėje padės transformuoti dabartinę Lietuvos krašto apsaugos pirkimų sistemą į atvirą ir atskaitingą struktūrą, kuri sustiprins ilgalaikį šalies saugumą“, – pranešime cituojamas G. Jeglinskas.

E. Kerza kuravo svarbiausių informacinių sistemų projektų valdymą Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje (ES).

„Savo uždaviniais laikau efektyvesnį kibernetinį, hibridinį ir informacinį saugumą, – sako E. Kerza. – Hibridinėms atakoms intensyvėjant, privalome operatyviai spręsti mūsų atsparumo didinimo klausimus ir stiprinti saugą valstybėje užtikrinančius pajėgumus bei gebėjimus.“

E. Kerza yra įgijęs statistikos magistro ir inžinerinės informatikos bakalauro laipsnį Vilniaus Gedimino technikos universitete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi