Lietuvoje

2017.02.18 19:40

Suklastota informacija iš Jonavos atkreipė Vokietijos ir Pentagono dėmesį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.18 19:40

Suklastotas naujienas šiomis dienomis mini ne tik Donaldas Trumpas, bet ir Vokietijos bei Pentagono vadovai. NATO nerimą sukėlė suklastotos naujienos iš Jonavos apie neva vokiečių karių išprievartautą paauglę. NATO šalių kariuomenių vadų komiteto pirmininkas pareiškė, kad kalta Rusija, nors krašto apsaugos ministras buvo minėjęs ir kitas versijas. Generolas Petras Pavelas agentūrai „Reuters“ pareiškė, kad melagystės tikslas buvo pakirsti paramą NATO rytines sąjungininkes ginantiems batalionams. Jis pridūrė, kad propaganda tik stiprės, bet NATO žada būti skaidrus ir nuoseklus.

Neegzistuojanti Jonavos aktyvistė žinią apie tariamą penkiolikametės išprievartavimą prie Ruklos antradienį išsiuntinėjo Seimo pirmininkui ir kitiems politikams elektroniniu paštu iš užsienio, bet jos sklidimas greitai sustabdytas.

Angela Merkel sakė norinti aptarti melagingų žinių skleidimą su Rusija, bet abejojo, ar jų srautas liausis iki rinkimų rugsėjį.

Amerikos gynybos sekretorius į kalbą Miunchene įtraukė pagyrimą Vokietijos karių etikai.

„Labai gerbiu, turėčiau čia paminėti, Vokietijos lyderystę Europoje ir jos profesionalių karių etišką elgesį mūšio lauke“, – teigia JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas.

„Turint galvoje, kad apie tam tikras žinias pastaruoju metu kalbame daug, ir dažnai vartojamas terminas „suklastotos žinios“, manau, žmonės Vokietijoje patys pasirinks, o mes su tuo dorosimės labai racionaliai. Tačiau turime ryžtingai stoti prieš bet kokią dezinformaciją, tokią kaip ta, su kuria pastaruoju metu susidūrėme Lietuvoje“, – ragina Vokietijos kanclerė A. Merkel.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.