Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.18 16:17

L. Linkevičius: reformos Moldovoje – pirmiausia dėl šalies žmonių

LRT.lt 2017.02.18 16:17

Miuncheno saugumo konferencijos metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Andrejumi Galburu. L. Linkevičius pasveikino Moldovą su šiemet minimu diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiu ir pakvietė Moldovos užsienio reikalų ministrą atvykti į Lietuvą.

L. Linkevičius patikino, kad Lietuva išlieka aktyvi ES Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių rėmėja. Ministras paragino Moldovą tęsti reformas ir įgyvendinti Asociacijos susitarimą su ES, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Reformos yra būtinos siekiant modernizuoti šalį. Raktas į sėkmę pirmiausia yra pačios Moldovos rankose“, – sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad Lietuva tęs ekspertinę paramą Moldovai. ES Aukšto lygio patarėjų grupėje Moldovoje dirba 5 Lietuvos atstovai, patarinėjantys Moldovos institucijoms bankų ir saugumo sektoriaus reformų, kovos su korupcija ir kitais klausimais.

Lietuvos institucijos stengsis aktyviai dalyvauti ES Dvynių programos projektuose Moldovoje. Nuo 2009 m. Lietuvos institucijos Moldovoje dalyvavo penkių ES Dvynių programos projektų įgyvendinime už bendrą 6,7 mln. eurų sumą maisto saugos normų bei standartų, vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros, valstybės tarnybos modernizavimo srityse, taip pat skirtų vaistų ir medicinos prietaisų agentūros stiprinimui ir Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai remti. Projektams gautas Europos Komisijos finansavimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi