Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.17 19:20

Prokuratūra: melagingas pranešimas apie vokiečių karius išsiųstas ne iš ES valstybės

BNS 2017.02.17 19:20

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius sako, kad parlamento vadovui ir policijai atsiųstas melagingas pranešimas apie tariamai vokiečių karių išprievartautą mergaitę buvo išsiųstas ne iš Europos Sąjungos (ES) šalies.

„Taip, iš trečiosios valstybės, ne iš Europos Sąjungos. Pareigūnai, manau, artimiausiu metu nustatys“, – BNS penktadienį sakė D. Valkavičius.

Pasak jo, galima patvirtinti, kad buvo išplatinta informacija apie žinomai nebūtą nusikaltimą.

„Tas jau buvo aišku labai greitai. Buvo greitai reaguota. Nežiūrint į tai, kad buvo galima manyti, kad informacija iš tikrųjų netikra, buvo atliekami patikrinimo veiksmai, kaip numatyta baudžiamojo proceso įstatyme, nes baudžiamasis procesas leidžia atlikti veiksmus tikrinant informaciją. Iškart pradėjo tvirtintis, kad ta informacija yra apie žinomai nebūtą nusikaltimą – yra melaginga informacija. Tuomet buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kad patraukti tokius asmenis baudžiamojon atsakomybėn“, – kalbėjo prokuroras.

Jis pažymėjo, kad įtariamiesiems pagal Lietuvos įstatymus gresia reali baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė iki dvejų metų.

„Mes turime tikslą nustatyti asmenis ir patraukti juos baudžiamojon atsakomybėn, ištraukti į dienos šviesą. Tai yra yra realu ir mes to siekiame. Jeigu dar asmenys teiktų ir kažkokius netikrus įrodymus apie nusikaltimo buvimą, numatyta atsakomybė iki 5 metų“, – BNS sakė D. Valkavičius.

Seimo atstovai yra sakę, kad parlamento vadovui ir policijai atsiųstas melagingas pranešimas apie tariamai vokiečių karių išprievartautą mergaitę gali būti bandymas diskredituoti NATO pajėgas Lietuvoje.

Elektroniniai laiškai Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui ir Lietuvos policijai atsiųsti trečiadienio vakarą.

Kauno policija pranešė nustačiusi, kad duomenys yra neteisingi, todėl pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo įskundimo ar pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.

Anot Seimo pirmininkės atstovės spaudai, laiške rašoma, esą Jonavos vaikų globos namų auklėtinę apsupo vokiškai kalbantys žmonės ir išprievartavo.

„Tikėtina, kad melagingo pranešimo paskleidimo tikslas yra diskredituoti NATO pajėgų buvimą Lietuvoje“, – BNS sakė Seimo pirmininko atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigė, kad „tai yra informacinis karas prieš Lietuvą ir prieš NATO kovinį batalioną, kuris čia dislokuojamas“.

„Akivaizdu, kad Kremliaus (interesas), juk prasidėjo dar net neatvykus kariams rusiškoje žiniasklaidoje, įskaitant ir Karaliaučiaus žiniasklaidą, ta tema bandymai įaudrinti – kad atvyksta kryžiuočiai, aliuzijos su Antruoju pasauliniu karu ir kitais karais“, – BNS sakė parlamentarė.

Vokietija karius Lietuvoje pradėjo dislokuoti sausio mėnesį. Jie sudarys tarptautinio NATO bataliono pagrindą. Šis dalinys dislokuojamas, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir Baltijos jūros regione.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi