Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.17 15:49

Europos Komisija: sprendimas sustabdyti „RTR Planeta“ neprieštarauja ES teisei

LRT.lt 2017.02.17 15:49

Penktadienį Europos Komisija patvirtino, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimas trims mėnesiams sustabdyti televizijos kanalo „RRT Planeta“ programų rusų kalba retransliaciją iš Švedijos neprieštarauja ES teisei, skelbia EK atstovybė Lietuvoje.

Komisija vertino, ar LRTK sprendimas atitinka Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvą, kurioje numatyta galimybė dėl neapykantos kurstymo apriboti televizijos programų priėmimo ir retransliavimo laisvę.

„Lietuva pateikė įrodymų, kad „RTR Planeta“ transliuojamose programose buvo padaryta akivaizdžių, rimtų ir sunkaus pobūdžio draudimo kurstyti neapykantą pažeidimų. Per šias programas kelioms valstybėms, įskaitant Baltijos šalis, buvo grasinama okupacija ir karu. Komisija nusprendė, kad Lietuvos sprendimas laikinai sustabdyti transliaciją proporcingas ir pagrįstas“, – teigiama EK atstovybės Lietuvoje pranešime.

Jame taip pat primenama, jog, siekdama užtikrinti tinkamą apsaugą nuo neapykantos kurstymo, 2016 m. gegužės 25 d. Komisija pateikė Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos pakeitimo pasiūlymą, kuriame neapykantos kurstymo sąvoka išplečiama, kad apimtų veiką, kuria kurstomas smurtas ar neapykanta dėl lyties, etninės kilmės, tikėjimo, negalios, amžiaus ar lytinės orientacijos. Į pasiūlymą taip pat įtrauktas reikalavimas vaizdo medžiagos bendro naudojimo platformoms, kaip antai „YouTube“, apsaugoti piliečius nuo smurto ir neapykantos kurstymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi