Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.23 21:33

TS-LKD pirmininko rinkimai: antrame ture – A. Kubiliaus akistata su V. Landsbergiu

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimai antradienį galutinai neišaiškino absoliutaus lyderio, nes nė vienas pretendentas į pirmininkus nesurinko daugiau kaip pusės rinkimuose dalyvavusių partijos kolegų balsų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimai antradienį galutinai neišaiškino absoliutaus lyderio, nes nė vienas pretendentas į pirmininkus nesurinko daugiau kaip pusės rinkimuose dalyvavusių partijos kolegų balsų.

Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad į antrą turą pateko dabartinis pirmininkas Andrius Kubilius, už kurį savo balsą atidavė 4441 konservatorius, bei konservatorių patriarchas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, kurį parėmė 3640 partijos kolegų.

Trečioji vieta teko buvusiam krikdemų vadui, Seimo nariui Valentinui Stundžiui – už jį balsavo 1593 konservatoriai.

Vilniuje partijos lyderio rinkimuose į priekį išsiveržė 80-metis europarlamentaras V. Landsbergis, už kurį balsavo 618 partiečių. A. Kubilių sostinėje parėmė 537 žmonės, o V. Stundį – 120 partijos kolegų.

Molėtuose rezultatas kitoks: už A. Kubilių balsavo 21 konservatorius, už V. Landsbergį – 10, o už V. Stundį – 93.

Pakruojyje už A. Kubilių atiduoti 56 balsai, už V. Stundį – 38, už V. Landsbergį – 29.

Klaipėdos rajone A. Kubilius pirmavo su 89 balsais, už V. Landsbergį balsavo 34, o už V. Stundį – 27 partijos nariai.

 Kelmėje A. Kubilius surinko 35 balsus, V. Landsbergis – 17, V. Stundys – 8 balsus.

Kauno rajone pirmavo V. Landsbergis, gavęs 122 balsus, antras buvo A. Kubilius su 112 balsų, trečias liko V. Stundys - už jį balsavo 91 rajono konservatorius.

Šakiuose geriau sekėsi V. Stundžiui, kuris pelnė 49 balsus, už A. Kubilių balsavo 34 nariai, už V. Landsbergį - 17. Ukmergėje pirmavo A. Kubilius su 47 balsais, V. Landsbergis sulaukė 19 partijos kolegų palaikymo, V. Stundys – 17.

Konservatorių pirmininkas renkamas tiesioginiuose visų partijos narių rinkimuose. Pirmininko rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau nei pusė visų partijos narių.

Jei vienas iš kandidatų nesurenka daugiau kaip pusės visų dalyvavusių rinkimuose TS-LKD narių balsų, tuomet du daugiausiai balsų surinkę kandidatai dalyvauja antrajame rinkimų ture, o išrinktas laikomas tas, kuris surinko paprastą balsų daugumą.

TS-LKD pirmininko kadencija trunka dvejus metus. Partijoje iš viso yra 12,3 tūkst. narių.

Praėjusiuose partijos lyderio rinkimuose dėl TS-LKD lyderio posto rungėsi A. Kubilius ir Irena Degutienė. Už A. Kubilių prieš dvejus metus balsavo 5546 partijos nariai, už I. Degutienę – 4628, tačiau šįkart politikė nutarė nekovoti dėl pirmininko posto, motyvuodama tuo, kad krikdemiškasis partijos sparnas nesudaro kritinės masės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi