Lietuvoje

2017.02.17 11:56

Vilniaus gatvės remontas: darbininkai laukia pavasario, verslas – darbų pabaigos

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2017.02.17 11:56

Darbai rekonstruojamoje sostinės Vilniaus gatvėje turėtų vėl prasidėti po kelių savaičių, kadangi kol kas trukdo žiemiški orai. Tačiau vilniečių ir šioje gatvėje įsikūrusių verslininkų pastabas, kad galbūt ir pradėti rekonstrukciją reikėjo pavasarį, tuomet ir pertraukos nebūtų prireikę, Vilniaus savivaldybė atmeta – valdininkų teigimu, nuo spalio per tuos kelis mėnesius pavyko jau daug nuveikti.

Vilniaus gatvės pačiame sostinės centre remontą praėjusią savaitę priminė salotų baras „Mano Guru“. Socialiniuose tinkluose pasklido žinia, kad kavinei gresia išnykimas, kadangi uždarius eismą Vilniaus gatve ją pasiekti darosi vis sunkiau, tad lankytojų mažėja. Kadangi ši vieta ypatinga tuo, jog nuo 2004 metų joje vyksta buvusių nuo psichotropinių medžiagų priklausomų žmonių darbinė reabilitacija.

Raginimai suveikė

Pirmoji apsilankyti „Mano Guru“ paragino Agnė Zuokienė, vėliau tą patį padarė ir daugiau mažiau ar daugiau žinomų žmonių. Akcija suveikė: Valentino dienos vakarą salotų baro atstovai „Facebook“ jau džiaugėsi neturintys laisvų staliukų.

„Jau seniai „Mano Guru“ nebuvo pripildytas tiek meilės ir nuoširdumo kaip pastarosiomis dienomis. Visi Jūsų parašyti geri žodžiai, siunčiamos mintys ir idėjos, apsilankymas kavinėje mums patiems suteikia naują kvėpavimą ir pasiryžimą stengtis dar labiau. Stengtis dėl visų Jūsų, kurie mus palaiko ir tiki mūsų veikla ir visų kurie dirba su mumis. Šį vakarą taip ypatingai gera, kai visi staliukai užimti Jūsų šypsenų. „Mano Guru“ linki, kad kiekviena diena būtų tikros meilės diena“, – toks įrašas papuošė salotų baro paskyrą antradienio vakarą. Prieš kelias dienas salotų baro „Mano guru“ direktorė Reda Sutkuvienė buvo kur kas prastesnės nuotaikos, ji teigė, kad šiuo metu kavinės situacija yra tragiška – gali tekti ją uždaryti. Ir esą taip yra todėl, kad dėl remonto lankytojų srautai visiškai išseko.

Kodėl pradėjo rudenį?

Nuolat šia gatve vaikštantis vilnietis Robertas teigė nesistebįs, kad čia įsikūrę verslininkai bijo žlugti – jau kelis mėnesius darbai nevyksta, tačiau gatvė automobiliams uždaryta, pėstiesiems vaikščioti ja irgi nepatogu.

„Jeigu ta gatvė būtų pradėta tvarkyti ne spalį, o pavasarį, viskas vyktų greičiau ir nereikėtų „Mano Guru“ svarstyti, kaip išgyventi. Kitas dalykas – savivaldybė kalba, kad reikėtų kelti parkavimo kainas, nes užimtumas visur labai didelis. O štai pusė automobilių stovėjimo aikštelės šalia Radvilų rūmų ir Sveikatos apsaugos ministerijos užima statybininkų technika, kuri nedirba. Tad tokios pastabos apie ūkiškumą“, – priekaištų Vilniaus savivaldybei negailėjo vilnietis.

Vilniaus savivaldybė ginasi – esą pradėjus darbus vėliau, jie ir užtruktų ilgiau, o dabar bent jau atkarpą iki Labdarių gatvės tikimasi suremontuoti iki liepos. „Vilniaus gatvės remonto darbai prasidėjo vos pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms, spalį. Vėliau pradėjus gatvės rekonstrukcijos darbus, nebūtume laiku, iki liepos mėnesio, suspėję jos rekonstruoti. Dedame visas pastangas, kad vilniečių mėgstama ir turistų itin gausiai lankoma gatvė, kurioje yra įsikūrę nemažai kavinių, restoranų, parduotuvių, būtų atidaryta jau šią vasarą“, – 15min teigė Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža.

Vėl dirbs netrukus

Šiuo metu darbininkai negali darbų tęsti dėl nepalankių oro sąlygų, tačiau, kaip žadėjo V. Pauža, jau po poros savaičių rekonstrukcija pajudės – bus klojami gatvių apšvietimo ir telekomunikacijų tinklai, tvarkoma danga.

Per kelis mėnesius nuo spalio, pasak V. Paužos, Vilniaus gatvėje buvo sutvarkytos beveik visos požeminės komunikacijos: vandentiekis, kanalizacija, keičiami pastatų lietvamzdžiai ir kt. O dalį automobilių aikštelės, kaip tikino V. Pauža, užima statybiniai vagonėliai, buitinės patalpos, čia saugoma technika. Ir tai nesikeis iki liepos mėnesio, kol vyks darbai, nes aikštele ir toliau naudosis gatvės rekonstrukcijos darbus atliekanti bendrovė.

„Didesnėje aikštelės dalyje numatytos stovėjimo vietos Vilniaus gatvės gyventojams turintiems ilgalaikius stovėjimo leidimus, taip pat rezervuotos stovėjimo vietos ambasadoms, o organizacijoms perkeltos į automobilių stovėjimo aikštelę esančią ties Liejyklos ir Vilniaus gatvių sankryža“, – teigė V. Pauža.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.