Lietuvoje

2017.02.16 23:16

Išrinktas Vytis, galintis iškilti Lukiškių aikštėje

15min.lt 2017.02.16 23:16

Visuomenininkai, užsimoję iki kitų metų Vasario 16-osios Vilnias Lukiškių aikštėje pastatyti Vyčio paminklą, ketvirtadienį paskelbė Vyčio paramos fondo skelbto konkurso nugalėtoją.  

Kaip rašyta anksčiau, konkursui buvo pateikta 13 modelių. Konkurso komisija nusprendė, kad geriausias yra skulptoriaus iš Klaipėdos, Nacionalinės premijos laureato Arūno Sakalausko kūrinys „Laisvės karys“. Antroji vieta atiteko skulptoriaus iš Vilniaus Gitenio Umbraso darbui „Baltai“, o trečioji vieta – kauniečiui skulptoriui Stasiui Žirguliui už kūrinį „Šviesą nešantis“. Jiems bus įteiktos fondo premijos – 3, 2 ir 1 tūkst. eurų.

Vasario 16-ąją išplatintame pranešime Vyčio paramos fondas tvirtina artimiausiu metu ketinantis pasirašyti su nugalėtoju sutartį, o visuomenė kviečiama paremti, kad laisvės kovotojų atminimą įamžinanti skulptūra iškiltų sostinės Lukiškių aikštėje.

Tai, kad buvo surengtas konkursas ir išrinktas jo nugalėtojas, negarantuoja, kad „Laisvės karys“ iškils Lukiškių aikštėje. Privati visuomenininkų iniciatyva kol kas nesulaukia valstybės palaikymo, o ir patys visuomenininkai kol kas nesutaria tarpusavyje.