Lietuvoje

2017.02.16 13:30

Prezidentė Vasario 16-ąją kviečia visus būti kartu su Lietuva

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.16 13:30

Prezidentė savo sveikinime sako, kad Vasario 16-ąją prieš beveik šimtą metų buvo įkūnyta didžiausia mūsų tautos svajonė.

Dalios Grybauskaitės teigimu, troškimas ir pareiga išsaugoti, apginti savo valstybę šiandien mus susieja su ryžtingais romantikais, kurie praėjusio amžiaus pradžioje užsibrėžė tikslą grąžinti Lietuvai tai, ką okupacijos viena po kitos atėmė ir naikino – valstybingumą, tapatybę, kalbą, savigarbą.

Prezidentė Vasario 16-ąją kviečia visus būti kartu su Lietuva ir tegul Lietuva suskamba kiekvieno širdyje.

Prezidentė sulaukė pasaulio lyderių sveikinimų, skirtų Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Užsienio šalių vadovai Lietuvai linki klestėjimo, o visiems šalies žmonėms – laimės, sėkmės ir gerovės.

Su Nepriklausomybės diena Lietuvą sveikina popiežius Pranciškus, Didžiosios Britanijos Kkralienė Elžizabeth II, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas J. Trumpas, Japonijos imperatorius Akihito, Nyderlandų karalius Viljamas Aleksanderis, Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, Italijos prezidentas Sergio Mattarella, Airijos Ppezidentas Michaelas D. Higginsas, Austrijos prezidentas Alexanderas Van Bellenas, Slovakijos prezidentas Andrėjus Kiska, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoğanas, Maroko karalius Mohamedas VI, Saudo Arabijos karalius Salmanas bin Abdulazizas Al Saudas, Jungtinių Arabų Emyratų kronprincas Mohammedas Bin Zayedas Al-Nahyanas, Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Jacobas Zuma, Meksikos prezidentas Enrique Peña Nieto, Indijos prezidentas Pranabas Mukherjee, Kanados generalgubernatorius Davidas Johnstonas, Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Antonio Guterresas.

Popiežius Pranciškus Lietuvos Nepriklausomybės dienos proga siunčia širdingus sveikinimus ir geriausius linkėjimus visiems Lietuvos žmonėms. „Meldžiuosi, kad lietuviai ir toliau siektų teisingesnės ir klestinčios visuomenės, rūpindamiesi silpniausiais jos nariais, ir su džiaugsmu laiminu Jūsų tautą Viešpaties vardu“, – rašoma Šventojo Tėvo sveikinime.

Daug laimės visiems Lietuvos žmonėms linki ir Didžiosios Britanijos karalienė. Vasario 16-osios išvakarėse Lietuvą pasveikinęs JAV prezidentas D. Trumpas vadina Lietuvą drauge ir sąjungininke. Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius A. Guterresas savo sveikinime pabrėžė Lietuvos vaidmenį stiprinant taiką, vystymąsi ir žmogaus teises visame pasaulyje.

Lietuvos žmonėms video sveikinimą lietuvių kalba atsiuntęs Ukrainos prezidentas P. Porošenko pabrėžė, jog broliškoms lietuvių ir ukrainiečių tautoms šalies valstybingumas bei jos gynyba yra bendras pamatas, vedantis pergalės, vystymosi ir klestėjimo link. Ukrainos prezidentas padėkojo Lietuvai už kasdienį politinį palaikymą bei didžiulę praktinę paramą.

Lenkijos prezidento sveikinimo laiške teigiama, kad daugiaamžiai ryšiai, vieniję abi šalis ir tautas, sudaro solidų pagrindą tikros partnerystės kūrimui.

Prezidentei adresuotuose sveikinimo laiškuose Lietuvai nuoširdžiai dėkojama už šiltus ryšius, bendradarbiavimą ir pastangas dirbant svarbiausiais tarptautiniais klausimais.

Įraše galite išgirsti, kaip užsieniečiai sveikina Lietuvą savo gimtosiomis kalbomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.