Lietuvoje

2017.02.15 18:33

Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė paprastesnio NATO pajėgų judėjimo

LRT.lt2017.02.15 18:33

„Aljanso nariai supranta pasikeitusios saugumo aplinkos iššūkius, todėl pagrindinis NATO šalių prioritetas – būti pasirengus operatyviai reaguoti į visų tipų grėsmes ir užtikrinti kolektyvinę gynybą visoje Aljanso teritorijoje, – pareiškė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje.  – NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimas prie rytinių Aljanso sienų yra ne tik jo narių solidarumo ir vienybės išraiška, bet ir kariniu požiūriu reali atgrasymo priemonė, stiprinanti regiono saugumą.“

Ministras pabrėžė, jog Lietuva, kaip atsakinga Aljanso narė, savo ruožtu yra pasirengusi dalintis įsipareigojimais: „Lietuva, didindama gynybos finansavimą, demonstruoja, jog NATO gynybos stiprinimas neįmanomas be adekvataus kiekvieno nario indėlio, įskaitant gynybai skirtų 2 proc. BVP įsipareigojimą“. R. Karoblis akcentavo, jog į Lietuvos įsipareigojimus įeina ir Lietuvoje dislokuojamų sąjungininkų buvimo sąlygų gerinimas. 

Tuo tikslu Briuselyje susitikę Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai šiandien pasirašė bendrą komunikatą, kuris palengvins sąjungininkų pajėgų judėjimą regione ir supaprastins su tuos susijusias biurokratines procedūras į Baltijos šalis ir Lenkiją atvykstantiems NATO priešakinių pajėgų bataliono kariams. Tokio paties pobūdžio susitarimą rytoj pasirašys ir Lenkija. 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuojama NATO viršūnių susitikime pernai liepą Varšuvoje priimtu sprendimu, reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos aktyvius veiksmus Ukrainoje. Tokios kovinės grupės, siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange, nuo metų pradžios dislokuojamos ir Estijoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja Vokietija. Jame tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai – iš viso apie 1 200 karių. Taikos metu batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23