Lietuvoje

2017.02.15 17:29

Premjeras susitikime su D. Tusku: Lietuva palaiko europines vertybes

LRT.lt2017.02.15 17:29

Ministras pirmininkas Briuselyje susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Donaldu Tusku. Susitikime kalbėta apie regiono saugumo, migracijos ir gynybos finansavimo klausimus, teigiama pranešime spaudai.

Premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad Lietuvoje vyrauja stiprus palaikymas europinėms vertybėms ir tikėjimas Europos Sąjunga (ES) kaip vienijančia sistema.

„Mūsų šalyje mažai skepticizmo Europos Sąjungos atžvilgiu. Neturime leisti, kad jis įsivyrautų, turime nuolatos stiprinti pasitikėjimą ir tikėjimą tiek pačia Bendrija, tiek ir jos institucijomis. Svarbu, kad visi piliečiai jaustų savo narystės naudą“, – susitikime kalbėjo vyriausybės vadovas.

EVT pirmininkas Donaldas Tuskas padėkojo už tikėjimą ir palaikymą, kuris ES ypač svarbus šiuo nelengvu laikotarpiu. Jis asmeniškai labai vertina šią paramą.

Susitikime taip pat aptartas laukiantis Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES procesas. Pabrėžta, kad jo metu svarbus visų ES valstybių narių vienodas traktavimas. Derybų procese Lietuva akcentuoja ir gina keturias fundamentalias laisves – laisvą prekių, paslaugų, kapitalo ir asmenų judėjimą – kurios yra nedalomos. Siekiama vienodos visų ES piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, įgytų teisių apsaugos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.