captcha

Jūsų klausimas priimtas

Santariškėse – aparatūra, retai kraujo ligai diagnozuoti

Santariškių klinikų medikai pirmieji Lietuvoje ir Baltijos šalyse pradės naudoti aparatūrą, kuri leis diagnozuoti retą kraujo susirgimą – von Willebrando ligą, dėl kurios sutrinka kraujo krešėjimas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Santariškių klinikų medikai pirmieji Lietuvoje ir Baltijos šalyse pradės naudoti aparatūrą, kuri leis diagnozuoti retą kraujo susirgimą – von Willebrando ligą, dėl kurios sutrinka kraujo krešėjimas.

Von Willebrando liga serga ir vyrai, ir moterys, tai genetiškai paveldima liga, tačiau išskirtiniais atvejais ir įgyjama. Pagrindiniai požymiai – itin gausus kraujavimas iš gleivinių, trunkantis iki kelių dienų. Nors ši liga neišgydoma, tačiau kontroliuojama. Medikai tikina, kad naujoji aparatūra padidins galimybes nustatyti kraujo nekrešėjimo susirgimus.

„Aš manau, kad tyrimų tikrai turėtų būti apie 100–200 per metus ir, aišku, ne visiems mes diagnozuosim Von Willebrando ligą, bet tas aparatas naudingas ir kietiems hemostazės tyrimams“, – teigia Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo gydytoja hematologė doc. Lina Ragelienė.

Pasak medikų, lengviausia diagnozuoti Von Willebrando susirgimą vaikams, kai liga yra sunkios formos, pasireiškia savaiminiais kraujavimais ar kraujavimu po traumų, operacijų. Tačiau labiausiai nuo šios ligos kenčia moterys, todėl nauja aparatūra leis tiksliai nustatyti priežastis ir gydyti moteris, kurios dėl įgimtos kraujo ligos patiria daug persileidimų, negali pastoti ar dėl nukraujavimo gimdymo metu rizikuoja gyvybe.

„Jei moterys patiria gausius kraujavimus iš gimdos, serga su tuo susijusia mažakraujyste, kraujavimai ilgai trunka ir yra sunkiai sustabdomi, tokie atvejai neretai reikalauja gydymo įsikišimo. Tokie pacientai dėl kraujavimo iš nosies važiuoja ir į ligoninę, turi problemų po danties traukimo, nes kraujavimas užsitęsia keletą parų... Tokiems pacientams jau reikia hematologo konsultacijos“, – tvirtina VUL Santariškių klinikų Kraujo centro vedėja gydytoja hematologė Lina Kryžauskaitė.

Nauja aparatūra Vaikų ligoninėje nemokamai tiriami bus ir vaikai ir suaugusieji. Lietuvoje Von Willebrando liga oficialiais duomenimis serga 120 suaugusių ir 12 vaikų, tačiau medikai mano, kad šalyje turėtų būti per 300 šios ligos atvejų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...