Lietuvoje

2017.02.15 12:47

Teismas: Š. Birutis supainiojo interesus

ELTA 2017.02.15 12:47

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė buvusio kultūros ministro, „darbiečio“ Šarūno Biručio skundą, kuriuo jis prašė panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą dėl supainiotų viešų ir privačių interesų laiku nedeklaravus įmonės Bulgarijoje akcijų.

Anot teismo sprendimą komentavusios VAAT teisėjos Inos Kirkutienės, 2012 m. tapdamas Seimo nariu, o vėliau ir kultūros ministru, Š. Birutis privalėjo deklaruoti 2008 m. pirktas įmonės „Agrolitas“ akcijas pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nepriklausomai nuo to, ar įmonė vykdė veiklą, ar ne.

„Šis argumentas visiškai nėra reikšmingas, nes – ar bendrovė vykdo veiklą, ar nevykdo – bet koks fakto buvimas turi būti deklaruotas viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje“, – trečiadienį žurnalistams teigė I. Kirkutienė.

Teismo neįtikino ir Š. Biručio argumentas, kad jo tuo metu užimtos pareigos neturėjo įtakos „Agrolitas“ veiklai.

„Kiekvienas asmuo, dirbantis valstybės tarnyboje, turi deklaruoti bet kokius savo privačius santykius, privačius sandorius, kad nekiltų nė menkiausios abejonės dėl jo skaidrumo“, – komentavo I. Kirkutienė.

VTEK pernai rugsėjį nusprendė, kad nedeklaruodamas savo užsienyje turimų akcijų Š. Birutis supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Savo deklaraciją Š. Birutis papildė tik po „15min.lt“ publikacijos, kurioje buvo paviešintas tuometinio ministro turimas turtas Bulgarijoje. Pats Š. Birutis tuomet teigė, kad VTEK sprendimas jo atžvilgiu yra neadekvatus, nes elektroninio deklaravimo sistema tuo metu neleido deklaruoti užsienyje registruotos įmonės. Ministras tuomet taip pat teigė atidžiai nesekęs viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje taisyklių pokyčių ir ilgą laiką nežinojo apie 2012 m. padarytus pakeitimus, kurie įpareigoja deklaruoti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje registruotą juridinį asmenį.

Šis VAAT sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.