Lietuvoje

2017.02.15 08:45

Nukentėjusiems Sausio 13-osios byloje – teisinė pagalba

LRT.lt2017.02.15 08:45

Nukentėjusieji Sausio 13-osios byloje dėl žalos atlyginimo galės gauti nemokamą teisinę pagalbą.

Į teisingumo ministrės iškeltą  iniciatyvą  padėti žmonėms, kurie  nukentėjo   1991 metų  sausio įvykiuose ginant  Lietuvos nepriklausomybę, atsiliepė  Vilniaus  universitetas (VU) ir Mykolo Romerio universitetas (MRU). VU Teisės klinika skirs lydinčius asmenis, kurie padės nukentėjusiesiems sekti bylos procesą, teiks konsultacijas, kaip  parašyti reikalingus prašymus, paaiškins proceso eigą. MRU Teisinės pagalbos centras galės suteikti ne tik teisines konsultacijas, bet ir psichologinę pagalbą, skelbia Teisingumo ministerija.

„Džiaugiuosi, universitetų geranoriška pagalba nukentėjusiems Sausio 13-oios byloje  ir kviečiu kitas  aukštąsias mokyklas prisidėti prie nemokamos teisinės paramos, – sako ministrė Milda Vainiutė. –  Visuomeniškumas, savanorystė stiprina  mūsų visų apgintą nepriklausomą valstybę, ugdo  jaunų  žmonių pilietiškumą“.

Nukentėjusiems bus teikiama ir nemokama valstybės garantuojama advokato pagalba. Šiuo klausimu reikia kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą. Lietuvos advokatūra įsipareigojo informuoti  apie advokatus, galinčius neatlygintinai konsultuoti nukentėjusiuosius ir padėti jiems užpildyti dokumentus dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos Sausio 13-osios byloje.

Sausio 13-osios  nukentėjusiųjų visuomeninių organizacijų atstovai ne kartą buvo kėlę klausimą  dėl teisinės pagalbos Sausio 13-oios byloje.

VU Teisės klinika  ir  MRU Teisinės pagalbos centras taip pat įsipareigojo nukentėjusiems teikti teisines konsultacijas ir kitais, su Sausio 13-osios byla  nesusijusiais klausimais.