Lietuvoje

2017.02.14 21:31

Stabdomi konkursai į vadovaujamas pareigas Kalėjimų departamente

2017.02.14 21:31

Teisingumo ministerija nurodė Kalėjimų departamentui laikinai sustabdyti atrankas eiti vadovaujamas pareigas bausmių vykdymo sistemoje – įvairių įstaigų skyriuose bei departamentuose.

Šis sprendimas priimtas elektroniniu pasitikėjimo paštu gavus informacijos apie galbūt sudarytas neskaidrias sąlygas, kai atrankoje dalyvauja tik vienas asmuo, daromas psichologinis spaudimas kitiems potencialiems kandidatams, antradienį pranešė Teisingumo ministerija.

Ji ragina pareigūnus dalyvauti vėliau atrankose, kad ši procedūra būtų kuo skaidresnė ir atviresnė.

Taip pat, reaguodama į žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie neskaidrius viešuosius pirkimus bausmių vykdymo sistemoje, Teisingumo ministerija paprašė Kalėjimų departamento pateikti visą medžiagą, susijusią su viešaisiais pirkimais bei atliktus kontrolės veiksmus.

„Aiškinsimės visus gautus pranešimus, įtarimus apie galimus tarybinius piktnaudžiavimus. Pasitvirtinus informacijai, bus reaguojama nedelsiant“, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Pasak ministrės, nors bausmių vykdymo sistema yra specifinė ir uždara, jai galioja tos pačios skaidrumo, padorumo ir griežtos atsakomybės taisyklės.

Teisingumo ministerija teigia ir toliau bendradarbiausianti su Viešųjų pirkimų tarnyba, Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija, Valstybės kontrole ir ikiteisminio tyrimo institucijomis.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5