Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.14 16:26

Vilniaus širdyje šokiu „One Billion Rising“ pasmerktas smurtas prieš moteris

Antradienį sostinės V. Kudirkos aikštėje vyko pasaulinės kampanijos „One Billion Rising“ – „Milijardas prieš smurtą“ – akcija. Jos metu garsūs visuomenės veikėjai, moterų teisių gynėjai ir palaikytojai, politikai šoko siekdami įtvirtinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris, rašoma pranešime spaudai.

Ketvirtą kartą Lietuvoje surengta akcija priminta, kad kas trečia pasaulio moteris ar mergaitė (beveik milijardas) per savo gyvenimą patiria fizinį ar seksualinį smurtą.

„Šokyje yra tos energijos, kurios mums reikia, kad pakiltume ir susivienytume kovai prieš smurtą. Šiandien Lietuvoje jau formuojasi pasipriešinimo visuomenė, yra daug neabejingų žmonių, kurie neleis smurtui išvešėti. Prisidėdami prie pasaulinės kampanijos „One Billion Rising“ norime dar kartą paraginti visus netoleruoti jokio smurto prieš moteris ir vaikus“, – sakė viena šių metų akcijos iniciatorių Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Akcijos „One Billion Rising“ šokį specialiai kūrė choreografas Deividas Meškauskas. Sostinės V. Kudirkos aikštėje grojo grupė „Lady Gothenburg“.

„Smurtas prieš moteris buvo ir vis dar yra skaudi problema ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tyrimų duomenimis, smurtą šeimoje patiria kas trečia moteris ir, deja, labai dažnai ten, kur engiamos, mušamos ar psichologiškai žlugdomos moterys, kenčia ir vaikai. Tikiuosi, jog smurtas artimoje aplinkoje netrukus taps ne vien tiktai šeimos problema, o bendru sveikos visuomenės ir atsakingos valstybės veikimo pagrindu“, – sakė prie „One Billion Rising“ prisijungusi vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė.

Lietuvos policijos duomenimis, smurto atvejų prieš moteris kasmet daugėja. 2012 m. nukentėjo 6494 moterys, 2014 m. – 8342 moterys, o 2015 m. – 8840 moterys.

***

Pasaulinė akcija „One Billion Rising“ rengiama nuo 2012-ųjų, jos iniciatorė – žinoma dramaturgė Eve Ensler, labiausiai išgarsėjusi pjese „Vaginos monologai“ ir autorės suburta organizacija „V-Day“. Lietuvoje akcija „One Billion Rising“ vyko ketvirtą kartą.

2017 m. vasario 14-ąją vyksta tūkstančiai įvairių kampanijos renginių beveik 200 pasaulio šalių. Juose visuomenės veikėjai, politikai, garsūs žmonės, moksleiviai, studentai, įvairių organizacijų atstovai šoka šokį, kuris simbolizuoja jų poziciją ir asmeninį pasiryžimą prisidėti prie to, kad smurto prieš moteris pasaulyje neliktų.

Akimirkos iš akcijos – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi