Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.14 14:10

J. Statkevičius: Greta ir Ramūnas – mano klientai

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio tautinio kostiumo vaikams idėja susiviliojęs dizaineris Juozas Statkevičius neatskleidžia, kiek kainavo buvusios Seimo narės Gretos Kildišienės dėvėtas paltukas iš naujausios jo kolekcijos.

Tačiau jis patvirtina, kad G. Kildišienė ir R. Karbauskis yra jo klientai. Taip jis atsakė į klausimą, kas yra klientas: „Ir R. Karbauskis, ir Greta“.

Kuris jų pirko G. Kildišienės dėvėtą paltą? Atsakydamas į ši klausimą, J. Statkevičius susvyravo ir giliai įkvėpė: „Negaliu atsakyti“.

„Kodėl aš turiu sakyti, jūs jau ir taip mane audžiat ištisai. Klientas yra šventas dalykas, kai aš būsiu teisme, aš pasakysiu, o dabar aš ne teisme, aš Seime“, – atsimušinėjo dizaineris.

Paklaustas, ar paltas buvo dovana, dizaineris vėlgi atsakyti nesutiko: „Žiūrėkit, aš atėjau skaityti paskaitos apie tautinį kostiumą ir jūs mane audžiat čia kažkokiais reikalais“.

BNS nuotr.

Seime J. Statkevičius apsilankė, nes ten vyksta konferencija „Tautinis kostiumas šiandien“. Joje jis skaitys pranešimą „Tautiniai drabužiai ir šiuolaikinė mada“.

J. Statkevičiaus pavardė šalia R. Karbauskio iškilo tuomet, kai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas paskelbė apie idėją kiekvienam vaikui iki 7 metų padovanoti po tautinį kostiumą. Jis teigia, šiam tikslui naudosiantis savo asmenines lėšas. Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje R. Karbauskis jau pareiškė, kad tai būtų ne originalus tautinis kostiumas, o stilizuotas drabužis.

Tokio drabužio kaina, pasak J. Statkevičiaus, galėtų siekti apie 20 eurų, mat šiam tikslui esą planuojama skirti vos 3 mln. eurų. Kadangi vaikų, kaip skaičiuojama, yra apie 150 tūkst., tai vienam kostiumui lieka vos 20 eurų. Tai būtų nepilnas ir labiau stilizuotas kostiumas, kuris negalėtų pretenduoti į tikrą tautinį kostiumą. Mergaitėms tai būtų sijonas, liemenė ir marškiniai.

„Kad būtų patogu, lengvai skalbiama, nešiojama ir, pagaliau, jūs nesvajokite apie kažkokį tautinį kostiumą už 20 eurų. Už 20 eurų jūs bulkutę su kompotu suvalgysite mūsų šalyje", – pareiškė J. Statkevičius, bet teigė, kad jam įgyvendinti užduotį pavyks.

Tiesa, dizaineris sako jokių eskizų nepaišęs, mat nėra sudarytas joks rašytinis kontraktas: „Kai tik dokumentas ir parašas, tai bus ir eskizai".

Paklausus, ar toks kūrinys turi prasmę, mat vaikai labai greitai auga, vaikų neturintis dizaineris pasiūlė daugiau gimdyti, kad kostiumas tiktų jaunesniam vaikui: „Gerai atsakiau?" – džiūgavo J. Statkevičius.

Jis taip pat atmetė teiginius, kad tautinis kostiumas galėtų būti sušiuolaikintas taip, kad būtų galima nešiotis išmanųjį telefoną: „Penkerių metų vaikui išmaniojo telefono apskritai gal nereikėtų. Aš manau. Pirmiausia jam reikia lauke palakstyti ir truputėlį knygų paskaityti. Nes, kaip visi žinot, dabar nieks niekuo nesidomi: neina į teatrą, neskaito knygų, o tik mobilusis telefonas".

Siekdamas pasiūdinti vaikams tautinius kostiumus R. Karbauskis sukirto rankomis su J. Statkevičiumi, kurio kurtą paltą iš naujausios kolekcijos ir dėvėjo G. Kildišienė. Ji buvo paskirta projekto koordinatore. Tai, žinoma, ne problema, tik kilo abejonių, ar J. Statkevičiaus paltas buvo dovana, ar pirkinys. Jei dovana ir jos kaina viršijo 150 eurų, tuometinė Seimo narė privalėjo deklaruoti. Jei paltas buvo pirkinys, jį deklaruoti privalu, kai kaina viršija 3000 eurų.

Įspūdį apie J. Statkevičiaus kūrinių kainas galima daugiau mažiau susidaryti pažvelgus į internetinę J. Statkevičiaus drabužių parduotuvę. Nors paltų ten nėra, moteriškas kostiumėlis kainuoja apie 1500 eurų, suknelės gali kainuoti apie 1000-3000 eurų.

Taigi paltas iš naujausios kolekcijos gali kainuoti ir apie 3000 eurų, bet daug kas priklauso ir nuo dizainerio klientėms taikomų nuolaidų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi