Lietuvoje

2017.02.14 11:43

G. Kildišienės mamą su „Agrokoncernu“ siejo ne tik „Range Rover“

Ugnė Karaliūnaitė, DELFI.lt2017.02.14 11:43

Bendrovė portalui DELFI patvirtino, kad politikės mama su „Agrokoncernu“ ryšius turėjo ne tik per asmeniškai nuomotą automobilį, bet ir per savo valdomą UAB „Greta Gretos“.

Primename, kad prasidėjus skandalui dėl naujosios Seimo narės naudojamo, bet „Agrokoncernui“ priklausančio automobilio po truputį buvo pradėtas vynioti visos istorijos siūlas.

Visų pirma paaiškėjo, kad G. Kildišienė naudoja „Range Rover“ automobilį per mamos Vladislavos Mikalauskienės su koncernu pasirašytą išperkamosios nuomos sutartį.

Dar vėliau paviešinta tai, kad darželio auklėtoja dirbusi V. Mikalauskienė yra ir bendrovės „Greta Gretos“ direktorė. Įmonės gijos nuvedė iki Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, kur partija iš minėtos įmonės 2015 m. gruodžio 11 d. įsigijo su partijos simbolika pažymėtų skarelių už 2 tūkst. eurų.

Portalui DELFI pasiteiravus, ar „Agrokoncernas“ turi ar turėjo sutarčių su bendrove „Greta Gretos“, įmonių grupė patvirtino, kad sutartis yra.

„Agrokoncernas“ turi vieną galiojančią sutartį su bendrove „Greta Gretos“. Jos objektas yra rinkodaros prekių įsigijimas. Sutarties nuostatos yra konfidencialios, todėl negalime vienašališkai atskleisti informacijos apie sutarties sumą“, – rašoma bendrovės atsakyme į užklausą.

Su G. Kildišiene ir bendrovės „Greta Gretos“ direktore V. Mikalauskiene susisiekti nepavyko.

Tuo metu Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis teigė nieko apie jam priklausančio koncerno ir bendrovės „Greta Gretos“ sutartį nežinantis.

„Jūs man leiskite į tą klausimą neatsakyti, aš nežinau. Aš visų sutarčių negaliu žinoti. Jeigu yra tokia sutartis, reiškia, ji yra teisėta, visi mokesčiai sumokami, – kalbėjo politikas. – Aš nesuprantu, bet jūs jau rašėte publikacijose, man atrodo, tai ta pati įmonė, kuri siuvo skareles Valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Aš tame nematau nieko blogo“.

Seimo narys dar kartą patikino, kad „Agrokoncerno“ reikaluose nedalyvauja.

Įmonė „Greta Gretos“ registruota 2015 m. balandį. UAB „Greta Gretos“ ataskaitoje, kurią „Creditinfo“ pateikė portalo DELFI iniciatyva, nurodoma, kad UAB „Greta Gretos“ iki 2016 m. gruodžio 13 d. buvo mažąja bendrija (MB), kuri metų pabaigoje tapo uždarąja akcine bendrove.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.