Lietuvoje

2017.02.14 10:56

R. Karbauskis: vaikams bus dovanojami tautiniais motyvais stilizuoti rūbai

ELTA2017.02.14 10:56

Ikimokyklinio amžiaus vaikams norima dovanoti tautiniais motyvais stilizuotus rūbus, o ne sertifikuotą tautinį kostiumą, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas, Seimo Kultūros komiteto vadovas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS lyderio teigimu, tokie stilizuoti rūbai vaikams leis nuo mažens susipažinti su tautiniais drabužiais ir ateityje paskatins įsigyti tikrą tautinį kostiumą. Pasak R. Karbauskio, tai bus privati iniciatyva, nereikalausianti valstybės lėšų.

„Tai nebus tautinis kostiumas, kaip mes jį suvokiame klasikine prasme – sertifikuotas kostiumas. Tai bus stilizuoti rūbai, kurie turėtų būti labai patogūs, turėtų būti vaikų mielai nešiojami”, – antradienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje teigė R. Karbauskis.

Parlamentaro teigimu, dovanos vaikus turėtų pasiekti kitais metais, minint Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį. Kad yra pasiryžęs sukurti tokius drabužius, skelbė dizaineris Juozas Statkevičius, tačiau pirmadienį R. Karbauskis nekomentavo, kaip sekasi bendradarbiauti su šiuo madų kūrėju. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.