Lietuvoje

2017.02.14 09:45

Gydytojas: sergančiųjų epilepsija daugės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.02.14 09:45

Antrąjį vasario antradienį Europoje minima epilepsijos diena. Šįmet ši diena sutapo su šv. Valentino diena. Kaip sako gydytojas neurologas Vytautas Lukošaitis, šv. Valentinas yra ne tik įsimylėjėlių, bet ir epileptikų globėjas.

Epilepsija yra viena dažnesnių lėtinių neurologinių ligų. Pasaulyje šia liga serga apie 65 mln. žmonių, Lietuvoje – apie 26 tūkst.

„Dalis pasveikta, dalis naujai suserga, tad sergančiųjų skaičius truputį kinta. Prognozuojama, kad ilgėjant gyvenimo trukmei, daugėjant pagyvenusių žmonių, jie turi didesnę tikimybę po insulto, galvos traumų susirgti simptomine epilepsija. Dėl to sergančiųjų epilepsija skaičius didės“, – prognozuoja gydytojas.

Epilepsija yra galvos smegenų liga, kuri pasireiškia pasikartojančiais, neprovokuotais epilepsijos priepuoliais. Priepuolis yra trumpalaikiai simptomai, pasireiškiantys dėl perdėto galvos smegenų ląstelių aktyvumo. Požymiai gali būti įvairūs: tirpimai, trūkčiojimai, čepsėjimas, viso kūno įsitempimas, sąmonės praradimas, putų išskyrimas.

Kaip galima nuspėti, kad ištiks priepuolis – klausykite įraše.