Lietuvoje

2017.02.14 09:31

Dėl vaiko teisių apsaugos – neeilinė Seimo sesija

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.14 09:31

Seimas renkasi į neeilinę sesiją, kurioje bus teikiamas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. Jo imtasi po tragedijos Kėdainiuose, kur, kaip įtariama, patėvis mirtinai sužalojo ketverių metų berniuką.  Jei įstatymui bus pritarta, Lietuva taptų 53-iąja pasaulio šalimi, kurioje draudžiamas smurtas prieš vaikus.

Įstatymo projekte išaiškinta, kad smurtas apibrėžiamas kaip fizinis, psichologinis, seksualinis bei nepriežiūra, draudžiama vaikams taikyti fizines bausmes. Kiek anksčiau dalis parlamentarų priešinosi siūlymui uždrausti vaikams taikyti fizines bausmes argumentuodami, kad tai būtų kišimasis į šeimos gyvenimą, neleisiantis tėvams savo nuožiūra auklėti vaikų.

Taip pat projekte siūloma centralizuoti vaiko teisių apsaugos sistemą. Vaiko teisių apsaugos tarnybos taip pat galės nustatyti vaiko situacijos grėsmės lygį. Nustačius žemiausią – nulinį lygį, skiriamos bendruomenės paslaugos, esant aukščiausiam – trečiam grėsmės lygiui, Vaiko teisių apsaugos tarnyba kreipiasi į teismą, kad vaiką būtų leista paimti iš šeimos, o mobili komanda dvi savaites intensyviai dirba su šeima.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas anksčiausiai galėtų būti priimtas pavasario sesijoje, o įsigalioti nuo šių metų liepos.

LRT radijas nuo 10.30 tiesiogiai iš Seimo transliuos diskusiją dėl vaiko teisių apsaugos tobulinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.