Lietuvoje

2017.02.14 14:39

D. Šakalienė neeilinės Seimo sesijos išvakarėse: tik jei suremsime pečius, galime turėti rezultatą

LRT TELEVIZIJOS laida „LRT Forumas“, LRT.lt2017.02.14 14:39

Tėvų mirtinai sudaužyti vaikai privertė Seimą susirinkti į neeilinę sesiją ir keisti vaiko teisių apsaugos, suaugusiųjų ir artimųjų pareigas apibrėžiančius įstatymus. Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisos jau parengtos.

„Mes žiauriai pavėlavome, sugadinome procesą, dabar turime dirbti vienu metu, visais lygiais. Ir įstatymą tvarkome, ir įvertinimo priemones. <...> Kadangi dabar vėluojame, reikia visų mūsų bendradarbiavimo ir palaikymo – nuo akademinės bendruomenės iki bendruomenių miestuose ir miesteliuose. Tik jeigu suremsime pečius, galime turėti rezultatą“, – sakė Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisų iniciatorė D. Šakalienė.

Neeilinės Seimo sesijos išvakarėse apie vaikų teisių apsaugą ir jos užtikrinimą „LRT forume“ kalbėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė D. Šakalienė, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Ilona Tamutienė, Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas, ir psichologė Valija Šap.

Diskusiją kviečiame žiūrėti LRT laidos „LRT forumas“ įraše.