Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.13 18:20

R. Karoblis Vokietijoje: sprendžiant bendrus Europos saugumo klausimus, reikalingas lyderis

LRT.lt 2017.02.13 18:20

Pirmadienį baigęs oficialų vizitą Vokietijoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžė, kad gynybos finansavimo didinimas ir sutarimas dėl bendrų Europos saugumo politikos priemonių, keičiantis saugumo aplinkai, yra svarbiausi klausimai, kuriuos turi spręsti visos Europos šalys, praneša Krašto reikalų ministerija. 

Susitikimuose su Vokietijos Bundestago gynybos komiteto pirmininku  Wolfgangu Hellmichu  ir vyriausiuoju  Vokietijos kanclerės patarėju Europos reikalams Uwe Corsepiusu ministras aptarė esamą tarptautinę saugumo situaciją – vieningai sutarta, jog augančios išorinės grėsmės didina geresnio NATO šalių gynybos finansavimo būtinybę. 

„Akivaizdu, jog  2 proc. BVP gynybai dabartinėje saugumo aplinkoje yra nebekvestionuojamas, tačiau būtina užtikrinti tikslingą lėšų panaudojimą“,  –  sakė  krašto apsaugos ministras.

R. Karoblis padėkojo Vokietijos gynybos ir saugumo institucijoms už bendradarbiavimą, stiprinant Europos Sąjungos rytinių sienų saugumą: Vokietija vadovauja Rukloje dislokuojamam NATO priešakinių pajėgų batalionui.  Ministras pakvietė W. Hellmichą kovo mėnesį planuojamo vizito Lietuvoje metu atvykti ir į Ruklą.

W. Hellmichas pabrėžė suprantantis Lietuvai kylančias grėsmes ir būtinybę užtikrinti saugumą visame regione, todėl dabar svarbiausia užtikrinti Varšuvos susitarimo įgyvendinimą bei pasitelkti visas gynybos ir diplomatines priemones, kurios sumažintų Rusijos agresijos riziką.  R. Karoblis ir W. Hellmichas sutarė, kad grėsmių įvardijimas ir aiškus sutarimas, kokiomis priemonėmis šalys jas suvaldys, turi būti vienu prioritetinių būsimo NATO gynybos ministrų susitikimo klausimų. R. Karoblis pabrėžė, jog Vokietija turi imtis lyderio vaidmens, sprendžiant bendrus Europos saugumo politikos klausimus ir savo ruožtu pažadėjo Lietuvos paramą įgyvendinant  šiuos sprendimus. 

Vokietijos federalinio užsienio reikalų kabineto valstybės sekretorius dr. Markusas Edereris (  susitikime domėjosi NATO priešakinių pajėgų batalionu Lietuvoje ir užtikrino, jog Lietuva gali pasitikėti Vokietijos parama.  M. Edereris teiravosi R. Karoblio apie Rusijos vykdomą propagandą, didinamą ginkluotę – abu jie akcentavo, jog tai kelia grėsmes, kurias reikia būti pasiruošus atremti.  M. Edereris taip pat pakvietė R. Karoblį dalyvauti gegužės mėnesį Hamburge vyksiančiame bendrame Baltijos, Šiaurės šalių ir Vokietijos forume. 

Vizito metu ministrui R. Karobliui buvo pristatyta Vokietijos gynybos ministerijos įsigijimų sistema – dabartinis jos modelis veikia nuo 2012 metų.  Lietuvos krašto apsaugos sistemos pirkimus planuojama centralizuoti, todėl ministras domisi įvairių šalių praktika šioje srityje.  „Visos valstybės sprendžia tą patį sudėtingą uždavinį  –  kaip gynybai skirtą finansavimą išnaudoti maksimaliai efektyviai  ir Vokietija yra ne išimtis“, –  sakė R. Karoblis. – Akivaizdu, kad efektyvus lėšų naudojimas ir pirkimų planavimas prasideda nuo išsamios analizės, realių poreikių bei jų perspektyvos įvardijimo ir suderinimo su turimomis galimybėmis. Tai svarbūs procesai, kurie turi būti integruoti į pirkimų sistemą,  o tai ir buvo akcentuota ir Vokietijos gynybos ministerijos pristatymo metu“. Pristatymo metu taip pažymėta, jog planuojant įsigijimus būtinai įvertinami ir vėlesnio įsigytų ginkluotės elementų išlaikymo kaštai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi