Lietuvoje

2017.02.13 16:45

Viceministras Rusijos ambasadoriui: bendradarbiavimas įmanomas tik nutraukus agresiją Ukrainoje

LRT.lt2017.02.13 16:45

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius tęsia susipažinimo susitikimus su Lietuvoje reziduojančiais ambasadoriais. Pirmadienį viceministras susitiko su Rusijos ambasadoriumi Lietuvoje Aleksandru Udalcovu, kuriam pabrėžė, kad Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimas įmanomas tik nutraukus agresiją Ukrainoje.

„Lietuva pasirengusi plėtoti lygiavertiškumu ir abipuse pagarba grindžiamus gerus kaimyninius santykius su visomis kaimynėmis, įskaitant Rusiją, tačiau pilnavertis Lietuvos-Rusijos dvišalis bendradarbiavimas bus įmanomas tik tada, kai Rusija nutrauks agresiją prieš Ukrainą, bus įgyvendinti Minsko susitarimai, išspręsti kiti aktualūs klausimai“, - pabrėžė viceministras.

D. Skusevičiaus teigimu, Lietuva išlaikys politikos tęstinumą ir toliau nuosekliai kels mūsų valstybei svarbius klausimus susijusius su okupacijos žalos atlyginimu, bendradarbiavimu tiriant Sausio 13-osios bylą, Medininkų žudynes ir kt.

Viceministro teigimu, kontekstas – sudėtingas, tačiau tarp Lietuvos ir Rusijos yra praktinio bendradarbiavimo klausimų, dėl kurių reikia diskutuoti ir ieškoti sprendimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.