Lietuvoje

2017.02.13 16:30

S. Skvernelis EBPO atstovui pasakojo apie ambicingas vyriausybės reformas

LRT.lt2017.02.13 16:30

Pirmadienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinio sekretoriaus pavaduotoju Douglasu Frantzu.

„Siekis tapti EBPO nare yra strateginis mūsų vyriausybės tikslas. Kryptingai einame šiuo keliu, skirdami didelį dėmesį ekonominiam šalies augimui, tvariam vystymuisi, didiname valstybės patrauklumą užsienio investuotojams ir konkurencingumą pasaulinėse rinkose,“ – sakė premjeras.

Jis priminė, jog Lietuvos ekonomika yra viena iš sparčiausiai augančių tarp visų Europos Sąjungos šalių. Negalutiniais duomenimis, 2016 metais šalies BVP augo 2,3 proc. Tikimasi, jog 2017 metais augimo tempas bus 2,7 proc.

S. Skvernelis pasakojo apie vyriausybės planuojamas ambicingas reformas valstybės valdymo srityje, akcentavo siekius skaidrinti viešojo sektoriaus veiklą, didinti jo efektyvumą, liberalizuoti darbo santykius, pertvarkyti valstybės įmones, mokesčių sistemą, toliau stiprinti kovą su korupcija.

„Šie planai – ir mano asmeninis, ir visų ministrų kabineto narių ryžtas. Tai nėra kažkoks primestas noras, tai natūralus troškimas ir pasiryžimas realiems pokyčiams, kuriuos mes įgyvendinsime“, – pabrėžė vyriausybės vadovas.

EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas patikino, kad jo atstovaujama organizacija palankiai vertina tiek jau įgyvendintas, tiek planuojamas reformas. D. Frantzas teigiamai atsiliepė apie siekius skaidrinti bei efektyvinti valstybės įmonių veiklą, perduoti jų valdymą nepriklausomoms ir nepolitizuotoms taryboms.

Susitikimo metu pabrėžta ir EBPO konvencijos dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius svarba. Šį dokumentą vyriausybė artimiausiu metu teiks ratifikuoti Seimui.

2015 m. balandžio 9 d. EBPO Taryba vienbalsiai nutarė pakviesti Lietuvą tapti EBPO nare. Tų pačių metų liepos 8 d. priimtas Lietuvos stojimo į EBPO veiksmų planas, numatantis pagrindines gaires stojimo procesui. Veiksmų planą sudaro įsipareigojimai nuosekliai gilinti Lietuvos veiklą EBPO struktūrose ir prisijungti prie esminių EBPO tarptautinių instrumentų. Lietuvos siekis – tapti EBPO nare 2018 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.