captcha

Jūsų klausimas priimtas

SOS vaikų kaimo bendruomenė stengiasi sugrąžinti apleistiems vaikams vaikystę

Pertvarkyti vaikų globos sistemą siekiantys specialistai sutaria, kad ne visų vaikų tėvams įmanoma padėti laiku, bet vaikams, kurių tikrieji tėvai nebegali jais pasirūpinti, vis tiek reikalinga šeima. Sugrąžinti visiems vaikams šeimą ir vaikystę jau du dešimtmečius Lietuvoje stengiasi SOS vaikų kaimo bendruomenė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

SOS vaikų kaimas Irenos Jankauskienės darbo arba, kaip ji pati sako, gyvenimo vieta, tapo prieš penkerius metus. Ji – vadinamoji SOS mama, nuolat gyvenanti viename iš SOS vaikų kaimo namelių su penkiais vaikais ir besirūpinanti jais tarsi savomis atžalomis.

Irena pasakoja, kad tėvų palikti ar jų neprižiūrėti vaikai vėl ima pasitikėti savimi ir juos supančiu pasauliu, o pasijusti iš tiesų saugūs jie gali tik į tikrą šeimą kuo panašesnėje aplinkoje, kurioje turi aiškų savo vaidmenį ir sulaukia dėmesio, rūpesčio bei šilumos.

Kad kiekvienas vaikas augtų saugus ir mylimas šeimoje arba šeimos aplinkoje, jau daugiau kaip du dešimtmečius rūpinasi SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija. Vilniuje įsikūrusiame kaimelyje likimo nuskriaustais vaikais rūpinai ne tik „SOS mamos“, globojančios po kelis vaikus ir gyvenančios kartu viename namelyje, bet ir „SOS tetos“. Jos rūpinasi vaikų gerove pamainomis, „Inkilu“ vadinamuose laikinos globos namuose.  Juose vaikai glaudžiasi ne ilgiau kaip metus po krizinės situacijos šeimoje, o tada arba grįžta pas tėvus, arba pas giminaičius, arba sprendžiama dėl kitų globos alternatyvų.

Daugiau apie SOS vaikų kaimo bendruomenę – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...