Lietuvoje

2013.04.23 13:07

Vilniaus policiją ant kojų sukėlęs radinys – žaislas (papildyta)

15min.lt 2013.04.23 13:07

Vilniaus policija sostinės senamiestyje apsupo parkelį prie Prancūzijos ambasados. Čia radus kolbą su įtartinu skysčiu ant kojų sukeltos visos specialiosios tarnybos.

Vilniaus policija sostinės senamiestyje apsupo parkelį prie Prancūzijos ambasados. Čia radus kolbą su įtartinu skysčiu ant kojų sukeltos visos specialiosios tarnybos. Vėliau paaiškėjo, kad jokių pavojingų medžiagų kolboje nebuvo.

Į parkelį prie Prancūzijos ambasados pareigūnai iškviesti apie 9.33 val. Jie patvirtino, kad po suoliuku aptikta kolba su neaiškios kilmės skysčiu. Iš pradžių buvo įtariama, kad kolboje gali būti narkotinės medžiagos. Tačiau įtarimą kelia tai, kad skysčio viduje plaukioja daiktas, panašus į šratą. Į jos vidų įkištas ir kažkoks raštelis.

Įvykio vieta buvo aptverta. Čia atskubėjo ugniagesiai, Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai, policijos ekspertai.

Prancūzijos ambasados darbuotojai policijai sakė, kad apie 8.20 val. į parkelį atėjo maždaug 40 metų vyras. Jis kažką padėjo po suoliuku, vėliau parašė raštelį.

Ambasados darbuotojai tvirtino, kad vyriškis kažko įtartinai ieškojo aplink suoliukus, o vėliau pasišalino. Patikrinus vietą, kurioje krapštėsi vyriškis, ir buvo aptikta kolba su neaiškiu skysčiu.

„Aro“ išminuotojai radinį išsivežė. Iki antradienio vidurienio dar nebuvo atmesta, kad tai galėtų būti net ir skysti sprogmenys. Tačiau vėliau nustatyta, kad jokių pavojingų medžiagų kolboje nebuvo.

„Tai šiek tiek panašu į žaidimą, kai žmonės pagal koordinates ieško paliktų daiktų miesto erdvėse. Vieni kažką palieka, kiti bando surasti. Tai tik versija, bet ji atrodo reali“, – 15min.lt žurnalistui sakė specialistai.

Vilniaus apskrities VPK atstovas Paulius Radvilavičius redakcijai taip pat oficialiai patvirtino, kad ši įvykio versija yra realiausia.

„Vyko orientacinis žaidimas, gebėjimas rasti paslėptas užuominas“, – redakcijai pranešė P. Radvilavičius.

Tuo tarpu antradienio rytą Libijos sostinėje Tripolyje Prancūzijos ambasada nukentėjo per galingą sprogimą. Pastatas smarkiai suniokotas.

Pirminiais duomenimis, sprogmenys buvo padėti prie ambasados stovėjusiame automobilyje. Sprogimas įvyko 7.30 val. vietos (8.30 val. Lietuvos) laiku.

Kaip praneša „Sky News“, sprogimas visiškai sugriovė ambasadą juosusią sieną ir smarkiai suniokojo ambasados pastatą. Vienas prancūzų diplomatas leidiniui „Lybia Herald“ sakė, kad sugriauta 80 procentų pastato. Sprogimas taip pat apgadino kelis kitus netoli ambasados stovėjusius automobilius.