Lietuvoje

2017.02.13 14:18

Šauktinių savanorių gretos didėja

LRT.lt2017.02.13 14:18

Remiantis šių metų vasario duomenis, jau daugiau nei 600 jaunuolių pripažinti tinkamais atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Procedūras šiuo metu atlieka apie 900 šauktinių savanorių ir 800 į 2017 m. šaukiamųjų sąrašus patekusių karo prievolininkų, kurie savo regioniniuose Karo prievolės ir komplektavimo skyriuose parašė prašymus dėl pirmumo atlikti tarnybą, teigiama pranešime spaudai.

„Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba  – tai galimybė kiekvienam jaunam Lietuvos piliečiui tiesiogiai prisiimti atsakomybę ir įsitraukti į krašto apsaugą, todėl dėsime visas pastangas, kad kuo daugiau šauktinių nuolatinė privalomoji karo tarnyba būtų ne kaip prievolė, o kaip pilietinės atsakomybės išraiška“, – sako  krašto apsaugos ministras Raimundas  Karoblis.   

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena ir rekomenduoja patekusiems į šaukiamųjų sąrašus rašyti prašymus atlikti tarnybą savo noru, nes toks sprendimas naudingas ir finansiškai. Kaupiamosios išmokos pirmumo norą pareiškusiems karo prievolininkams yra 15 procentų didesnės, taip pat atsižvelgiama ir į šių jaunuolių pageidavimus renkantis tarnybos vietą.

Į šaukiamųjų sąrašus nepatekę jaunuoliai nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie gali pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas.

Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2016 m. gruodžio mėn. visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai teigiamai vertina privalomosios pradinės karo tarnybos naudą.

KAM iliustracija

Apie 81 proc. apklausos respondentų nurodė, kad privalomoji pradinė karo tarnyba yra naudinga jaunuoliams. 12 proc. apklaustųjų laikosi priešingos nuomonės, o 7 proc. gyventojų nuomonės šiuo klausimu neturi.

KAM iliustracija

Didelė visuomenės dalis – apie 73 proc. apklaustųjų – palaiko artimo žmogaus sprendimą savanoriškai atlikti pradinę karo tarnybą. Artimo žmogaus pasirinkimo atlikti tarnybą nepalaikytų apie 17 proc. apklaustųjų Lietuvos gyventojų. Dar 10 proc. nežino, ar palaikytų tokį sprendimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.