Lietuvoje

2017.02.13 13:47

Vilniuje vyks pasaulinė „One Billion Rising“ akcija prieš smurtą

LRT.lt 2017.02.13 13:47

Vasario 14-ąją, antradienį 12.00 val. Vilniaus V. Kudirkos aikštėje vyks globalios kampanijos „One Billion Rising“ renginys, kuriuo siekiama skatinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris.

Akcija norima atkreipti dėmesį į tai, kad pasaulyje kas trečia moteris ir mergaitė (beveik milijardas) per savo gyvenimą patiria fizinį ar seksualinį smurtą.

Šiemet „One Billion Rising“ iniciatoriai kartu su šokių studijos „Soul lounge” vienu iš įkūrėju Deividu Meškausku ir grupe „Lady Gothenburg” kviečia bendru šokiu sostinės širdyje sukilti prieš moterų išnaudojimą ir tokiu būdu išreikšti solidarumą.

Prie akcijos „One Billion Rising“ jau prisijungė Vilniaus moterų namai, Lygių galimybių plėtros centras. Pasaulinė akcija „One Billion Rising“ rengiama nuo 2012-ųjų, jos iniciatorė – žinoma dramaturgė  Eve Ensler.

Vasario 14-ąją įvyks tūkstančiai įvairaus masto renginių beveik 200 pasaulio šalių. Juose politikai, visuomenės veikėjai, įžymūs žmonės, moksleiviai, studentai, įvairių organizacijų atstovai sušoks šokį, kuris simbolizuos jų poziciją ir asmeninį pasiryžimą prisidėti prie to, kad smurto prieš moteris pasaulyje neliktų. 

Būkime solidarūs ir dalyvaukime!
 

#OneBillionRising