Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.15 20:31

Kaip elgtis vaikui gatvėje pribėgus nepažįstamam šuniui

Jau įprasta, kad vaikus mokome tinkamai elgtis gatvėje ir saugiai elgtis su ugnimi. Gyvūnai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl naudinga žinoti, kaip elgtis gatvėje pribėgus nepažįstamam keturkojui. 

Lietuvos kinologų draugijos Mokymų centro vadovė Daiva Kvedarienė sako, kad saugaus bendravimo su šunimis verta mokyti nuo mažens.

„Mes manome ir tikime, kad mokyti vaiką tinkamai bendrauti su gyvūnu, gerbti gyvūną, suprasti jo pojūčius yra ne mažiaus svarbu, negu mokyti saugiai pereiti gatvę arba saugiai elgtis su ugnimi“, – tikina D. Kvedarienė.

Netikėtų atvejų, kai tenka susidurti su nepažįstamais šunimis, gali nutikti bet kada. Vaikai užsiėmimų metu mokomi teorinių ir praktinių dalykų, nes Kinologų draugijos Mokymų centro užsiėmimai vyksta dalyvaujant šunims.

„Tai specialiai šiai veiklai ruoštas šuo. Tai šuo, kuris yra išlaikęs specialų egzaminą ir kas metus tą egzaminą perlaiko, kad įsitikintume, jog šuns psichika tikrai nepablogėjo ir jo elgsena nepasikeitė. Labai smagu, kai užsiėmime gali dalyvauti šuo, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad tai negali būti bet koks šuo“, – pasakoja Kinologų draugijos Mokymų centro vadovė.

Pasak D. Kvedarienės, vaikai mokomi, kad negalima eiti prie kiekvieno gyvūno, kuris atrodo mielas. Pirma taisyklė – visada reikia paklausti šeimininko, ar augintinį galima paglostyti.

„Jei šeimininkas sako, kad jo gyvūnas draugiškas ir jį paglostyti saugu, tada mes siūlome ramiai prieiti prie šuns, ištiesti rankytę, kad šuo pauostytų ir susipažintų su žmogumi. Tada galima jį glostyti. Glostyti siūloma per nugarą, per šoną ar kaklą, nerekomenduojama glostyti galvos“, – aiškina D. Kvedarienė.

Jei vaikas eina gatve ir pro šalį tiesiog bėga šuo, vaikas turėtų elgtis natūraliai ir eiti toliau, jokiu būdu ne bėgti. Tačiau jeigu gyvūnas pribėga ir bando uostyti ar susipažinti, vaikams rekomenduojama stovėti ramiai, nedaryti jokių staigių judesių, nešaukti. Vaiką apuostęs keturkojis turėtų natūraliai atsitraukti.

Kaip elgtis, jei šuo pribėga žaidžiant smėlio dėžėje ar bando užšokti, sužinokite laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi