Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.23 11:25

Tyrimas dėl P. Gražulio pareiškimo apie juodąją buhalteriją – nutrauktas

Seimo narys Petras Gražulis išvengė sankcijų dėl išpažinties apie tariamą juodąją buhalteriją Krikščionių demokratų partijoje. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tyrimą dėl parlamentaro išsakytų minčių jau nutraukė.  

Seimo narys Petras Gražulis išvengė sankcijų dėl išpažinties apie tariamą juodąją buhalteriją Krikščionių demokratų partijoje. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tyrimą dėl parlamentaro išsakytų minčių jau nutraukė.

Prokurorų dėmesį P.Gražulis patraukė pernai gruodį, kai buvo svarstomas Darbo partijos narių Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės neliečiamybės klausimas. Tada, kalbėdamas iš Seimo tribūnos, Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas tvirtino, kad prieš maždaug dešimtmetį tuometė Lietuvos krikščionių demokratų partija vedė juodąją buhalteriją.

„Aš prisipažinsiu, būdamas Lietuvos krikščionių demokratų partijos valdybos pirmininku, kai dar Vokietijos kancleris buvo Helmutas Kohlis, vežėme markių į Lietuvą partijai, vežėme ir iš Vokietijos, vežėme ir iš krikščionių demokratų Švedijoje. Ir neįtraukėme į apskaitą tų pinigų. Aš asmeniškai atvirai ir drąsiai tai sakau. Ar galiu teisti kitus, kai tai mūsų partijoj vyko? Gal mes buvome gudresni už V. Uspaskichą? Kaltė ta, kad jis vedė buhalteriją, o mes nevedėme: pasidalijome pinigus ir nėra jokių popieriukų. Štai koks skirtumas“, – tąkart dėstė P. Gražulis.

Išsiaiškinti, ar parlamentaro žodžiai atitinka tikrovę, prokurorai pavedė FNTT. Sausio pradžioje FNTT pareigūnai apklausė P. Gražulį, šis savo žodžių neišsižadėjo ir dar kartą patvirtino, kad partijoje būta nelegalių pinigų.

Priežasčių, kodėl tyrimas nutrauktas, FNTT nepatikslino, nes tarnybos atstovė spaudai šiuo metu komandiruotėje.

P. Gražulio prisipažinimas sulaukė neigiamos kai kurių buvusių bendražygių reakcijos. Esą jokios juodosios apskaitos krikščionys demokratai nevykdė, o parlamentaras tokiomis kalbomis arba kerštauja buvusiai partijai, arba tiesiog pasikarščiavo.

Jau anksčiau skelbta, kad Tvarkos ir teisingumo partijos nario teiginiuose yra netikslumų, – Lietuvos krikščionių demokratų partijos valdybos pirmininku P.Gražulis buvo 2001–2004 m., o H. Kholis kanclerio pareigas nustojo eiti 1998-aisiais.

Lietuvos krikščionių demokratų partijos neliko 2008 m., kai ji susijungė su Tėvynės sąjunga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi