Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.13 13:24

Prašo tirti buvusios Pavilnių ir Verkių regioninių parkų vadovybės pažeidimus

BNS 2017.02.13 13:24

Vilniaus miesto savivaldybė, atlikusi vidaus audito procedūras ir nustačiusi grubius teisės aktų pažeidimus, kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos buvusios direktorės Vidos Petiukonienės ir direktorės pavaduotojos Zentos Ražanauskienės veiklos.

Prašoma įvertinti šių asmenų galimai nusikalstamus veiksmus, vadovaujant direkcijai ir išduodant statybos parko teritorijoje leidimus, pranešė savivaldybė.

Prokuratūrai pateikta daugiau nei 30 puslapių administracijos Centralizuoto audito skyriaus ataskaita, kurioje surinkti duomenys ir konstatuoti pažeidimai liudija apie parko direkcijos vadovybės galimą piktnaudžiavimą, tarnybos pareigų neatlikimą ir kitas Baudžiamajame kodekse apibrėžtas nusikalstamas veikas. Ataskaita patvirtina buvusios parko direktorės ir jos pavaduotojos įvykdytus statybos įstatymo, saugomų teritorijų įstatymo, teritorijų planavimo įstatymo ir kitų teisės aktų pažeidimus, dėl kurių siūloma pradėti ikiteisminį tyrimą minėtų asmenų atžvilgiu.  

„Atlikę išsamų savivaldybės vidaus auditą dėl buvusios parkų direkcijos direktorės ir jos pavaduotojos veiklos, derinant konkrečius projektus nuo 2012 iki 2015 metų, nustatėme reikšmingus pažeidimus, todėl kreipėmės į prokuratūrą dėl šių asmenų veiklos ištyrimo ir ikiteisminio tyrimo pradėjimo, nes abiems vadovėms neabejotinai turėjo užtekti kompetencijos suvokti, kokius jos daro pažeidimus. Regioniniai parkai yra svarbus visuomenes turtas ir tokių pažeidimų, kokie buvo padaryti, savivaldybė toleruoti ir palikti be ištyrimo negali“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.   

V. Petiukonienė miesto mero Remigijaus Šimašiaus potvarkiu praėjusių metų birželį atleista iš parko direkcijos vadovės pareigų. Dėl V. Petiukonienės pavaduotojos Z. Ražanauskienės galimybės toliau dirbti parko direkcijoje šiuo metu sprendžia Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovybė.

Sausio pabaigoje įvyko naujo direkcijos vadovo konkursas, kurį laimėjo Jolanta Radžiūnienė, pastaruosius 5 metus direkcijoje dirbusi Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėja.

R. Šimašius žurnalistams vyriausybėje nedetalizavo, kokie tiksliai buvusios parko vadovės sprendimai sukėlė įtarimų. Jis teigia, kad savivaldybė sieks veiklos skaidrumo parke, bet neatmeta, jog čia galės iškilti ir naujų pastatų.

„Nebūtinai vien „bakūžės samanotos“ turi būti, gali būti ir naujų pastatų, bet klausimas – kur ir kaip, ir kad, galiausiai, tas parkas būtų priimtinas žmonėms. Nėra normalu, kad interneto puslapyje tik vieną pažintinį taką parke galima rasti“, – aiškino meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi