Lietuvoje

2017.02.13 10:30

Antivalstybinę propagandą skleidusiam kanalui neleista vartoti Lietuvos vardo

LRT.lt2017.02.13 10:30

„Pirmajam Baltijos kanalui“ neleidžiama vartoti Lietuvos vardo prekių ženkluose, naudojamuose televizijos programoje „Lietuvos laikas“ ir  rusų kalba transliuojamoje  programoje „Litovskoje vremia“, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė priėmė šį sprendimą, atsižvelgdama  į komisijos, suteikiančios leidimą  vartoti Lietuvos Respublikos oficialųjį ar tradicinį valstybės pavadinimą, herbą, vėliavą ar kitus valstybės heraldikos objektus, išvadas bei Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pateiktą informaciją.

Nagrinėjant prašymus paaiškėjo, kad „Pirmasis Baltijas kanalas“ nesilaikė Lietuvos Respublikos įstatymų ir nebendradarbiauja su Lietuvos radijo ir televizijos komisija. Taip pat šis kanalas skleidė antivalstybinę propagandą ir tikrovės neatitinkančią informaciją apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius Lietuvoje.

„Matome pastangas skleisti dezinformaciją apie įvykius Lietuvoje, menkinti, iškraipyti Lietuvos nepriklausomybės istoriją, kurios liudininkais ir kūrėjais buvo  daugelis mūsų. Deja, šio televizijos kanalo programų  turinys  daugeliu klausimu  atkartoja Lietuvai priešiškos propagandos nuostatas, – sako teisingumo  ministrė M. Vainiutė. – Esame už nuomonių įvairovę, tačiau privalome ryžtingai kovoti su dezinformacija. Juo labiau, kai ji platinama, prisidengus Lietuvos vardu.“

Leidimas vartoti Lietuvos valstybės simboliką prekių ženkle ar dizaine suteikiamas, jeigu pareiškėjas įrodo, jog atstovauja Lietuvos valstybės interesams, reprezentuoja šalį, siekia populiarinti Lietuvos įvaizdį arba vykdo veiklą, svarbią Lietuvos ekonomikai, politikai, mokslui ar kultūrai. „Pirmojo Baltijos kanalo“ pateiktos paraiškos neatitiko nė vieno iš šių kriterijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.