Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.23 10:56

Gyventojai draudžia ir medžius, ir lygintuvų kolekcijas

LRT.lt 2013.04.23 10:56

Draudimo sąrašuose pasitaiko itin brangaus ir netikėto turto – gyventojai draudžia ir senovinių lygintuvų kolekcijas, kieme augančias pušeles ir šimtus tūkstančių litų kainuojančius televizorius.

Draudimo sąrašuose pasitaiko itin brangaus ir netikėto turto – gyventojai draudžia ir senovinių lygintuvų kolekcijas, kieme augančias pušeles ir šimtus tūkstančių litų kainuojančius televizorius.

Brangiausio apdrausto gyventojų turto sąrašą sudarė Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje.

Bendrovės Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius pasakoja, jog gyventojų turto draudimas nuosekliai populiarėja. „Gyventojai vis dažniau įvertina turto draudimo naudą. Be to, drausdami turtą, gyventojai pageidauja vis platesnės apsaugos – draudžia ne tik namo sienas, stogą, bet ir namų turtą“, – teigia T. Nenartavičius.

Įspūdingos draudimo sumos

Pasak draudimo eksperto, didžiausia draudimo suma, kuria yra apdraustas individualus namas, sudaro beveik 7 mln. litų, brangiausias butas – apie 2,5 mln. litų. Tokios draudimo sumos apibrėžtos įvertinus, kiek kainuotų apdrausto namo ar buto atstatymas, rašoma pranešime spaudai.

Kalbant apie namų turtą, bendrovei yra tekę apdrausti kelių metrų įstrižainės televizorių, kurio vertė siekia 300 tūkst. litų, taip pat „protingą“ tualetą, kainuojantį 10 tūkst. litų, kaklo papuošalą su deimantais už 50 tūkst. litų, laikrodžius, vertus daugiau kaip 30 tūkst. litų, taip pat įvairius juvelyrinius dirbinius, meno vertybes ir pan. Nemaža draudimo suma bendrovė yra apdraudusi freskas, nutapytas kliento gyvenamajame name. Tiesa, buvo gautas paklausimas dėl 35 tūkst. litų kainuojančio mobilaus telefono draudimo.

Apdovanojimus draudžia kilogramais

Pasak T. Nenartavičiaus, bendrovė taip pat yra sudariusi sąrašą, kokius įdomius daiktus ar kolekcijas yra tekę apdrausti. „Tarp labiausiai neįprastų daiktų, kuriuos apdraudė gyventojai, patenka įvairių įrenginių, netgi lėktuvų dalys, kieme augančios pušelės, senovinių lygintuvų, rusiškų virdulių, kelioninių suvenyrų, butelių kolekcijos. Taip pat esame apdraudę laimėtų medalių bei taurių kolekcijų – šiuo atveju reikėjo lankstaus draudimo sprendimo, praradimo atveju jų atkūrimo kaštus paskaičiuoti buvo nuspręsta trofėjus pasvėrus“, – pasakoja draudimo bendrovės atstovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi