Lietuvoje

2017.02.15 20:55

Jūrininkų profesijos mokytojas: turime būti jūrine valstybe

LRT KULTŪROS laida „Pažvelk į profesiją kitaip", LRT.lt2017.02.15 20:55

Dažnai diskutuojama, kad, nors ir esame šalia Baltijos jūros, tačiau nesijaučiame jūrine valstybe. „Jeigu yra valstybių, kurios neturi savo priėjimo prie jūros ir turi savo laivyną, tai mums kitos išeities nėra – mes turime būti jūrine valstybe“, – įsitikinęs jūrininkų profesijos mokytojas Liudas Judeikis. Jūrininkų profesinis mokymas atveria daug galimybių ieškantiems romantikos, kelionių ir įdomaus darbo.

Norinčių susieti savo gyvenimą su jūra netrūksta. Mokslai įdomūs, galima pasirinkti vieną iš daugelio profesijų.

„Mano manymu, tai pati garbingiausia ir geriausia profesija pasaulyje. Turėsite gerą atlyginimą, nuolatinį darbą, daug emocijų gyvenime, nes tiek susitikimų ir išsiskyrimų kaip jūrininkas niekas kitas pasaulyje neturi“, – apie jūrininko darbo privalumus pasakoja tolimojo plaukiojimo kapitonas Sigitas Šileris.

Nors pasaulyje pasiekimais jūroje negarsėjame, tačiau mūsų specialistai yra vertinami. Jie rengiami prieš 55 metus įkurtoje Klaipėdos laivininkų mokykloje.

„Moksleiviai įgyja mokyklos baigimo pažymėjimą, tarptautinio pripažinimo diplomą, todėl jų darbo rinka išsiplečia viso pasaulio lygmenyje“, – pasakoja Klaipėdos laivininkų mokyklos direktorė Jūratė Cikienė.

„Draugai sakė – tu nebūsi jūreive, o aš kitą dieną sugalvojau ir atvykau į šią mokyklą, ir visiškai nesigailiu. Pradėjau mokytis, labai patinka, įdomu ir kiekvieną dieną vis labiau įdomu. Stengsiuosi siekti kuo aukštesnio laipsnio“ , – tikina mokinė Eglė.

Merginos kurso draugas Deividas sako taip pat matantis šios profesijos perspektyvą, o jūra vaikiną traukusi jau seniai.

Pradėjusi nuo kelių programų mokykla nuolat augo. Šiuo metu čia rengiami jūreiviai, jūreiviai virėjai, laivų motoristai elektrikai, jūrų uosto krovinių logistai, elektromechanikai krante ir jūreiviai suvirintojai.

Plačiau apie šią profesiją – laidos „Pažvelk į profesiją kitaip“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.