Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.10 14:44

Lietuva skirs nuo karo nukentėjusiai Avdijivkai 80 tūkst. eurų

Lietuva skirs 80 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai pastaruoju metu nuo karo veiksmų nukentėjusiam Rytų Ukrainos miestui Avdijivkai, penktadienį pranešė šioje gyvenvietėje besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Šiandien mes skyrėme iš ministerijos lėšų 40 tūkst. eurų medikamentams per Raudonąjį Kryžių. Taip pat, kaip žadėjo premjeras, skirsime dar 40 tūkst. eurų tam, ko labiausiai reikia Avdijivkai. (...) Greičiausiai tai bus statybinės medžiagos ir generatoriai“, – BNS telefonu iš Avdijivkos sakė ministras.

L. Linkevičius penktadienį susitiko su Avdijivkos miesto administracijos vadovu Pavlo Malyhinu, Donecko srities civilinės administracijos vadovu gubernatoriumi Pavlo Zebrivskiu, Ukrainos kariais ir pagalbą teikiančiais darbuotojais, miesto gyventojais, bendravo su Avdijivkos mokyklos mokiniais, praneša Užsienio reikalų ministerija.

„Atvykome išreikšti solidarumą su žmonėmis, kurie gyvena praktiškai ant fronto linijos ir praeitą savaitę patyrė intensyvius apšaudymus. Norėjome patys įsitikinti, kokia saugumo situacija Rytų Ukrainoje ir iš pirmų lūpų sužinoti, kokios pagalbos reikia čia gyvenantiems žmonėms“, – sakė L. Linkevičius.

„Matėme sugriautus pastatus, Rusijos remiamų separatistų apšaudytus daugiaaukščius gyvenamuosius namus. Tokie vaizdai sukrečia. Tai baisūs nusikaltimai“, – pažymėjo ministras.

„Akivaizdu, kad Rusijos tebesitęsianti agresija prieš Ukrainos žmones ir jos remiamų separatistų vykdomi apšaudymai pažeidžia Minsko susitarimus. Sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos. Tai yra svarbu siekiant visiško Minsko susitarimų įgyvendinimo. Tai svarbu ir moraliniu požiūriu“, – lankydamasis Avdijivkoje sakė ministras.

L. Linkevičius pažymėjo, kad nuo karo nukentėjusiems žmonėms reikia nuolatinio dėmesio ir paramos.

Iš viso Lietuvos valstybinės institucijos 2014–2016 metais yra suteikusios paramos Ukrainai už 8,3 mln. eurų. Taip pat aktyviai paramą Ukrainai teikia nevyriausybinės organizacijos ir Lietuvos žmonės. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi