Lietuvoje

2017.02.10 14:57

D. Trumpas Lietuvai siunčia ankstyvą sveikinimą su Vasario 16-ąja

LRT.lt 2017.02.10 14:57

Artėjant Vasario 16-ajai – Valstybės atkūrimo dienai, Lietuvą pasveikino naujasis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Prezidentei Daliai Grybauskaitei atsiųstame laiške su 99-uoju Lietuvos nepriklausomybės jubiliejumi sveikinami visi šalies žmonės.

„Jungtinės Valstijos didžiuojasi, galėdamos Lietuvą vadinti drauge ir Sąjungininke“, – rašo JAV prezidentas, išsakydamas lūkestį dirbti kartu siekiant bendrų tikslų.

„Lietuva yra vertinama NATO sąjungininkė, kuri rodo pavyzdį kitiems, vykdydama įsipareigojimus mūsų bendrai gynybai – tą akivaizdžiai patvirtina didinamos išlaidos gynybai, siekiant įgyvendinti sutartus NATO reikalavimus. Lietuvos parama Afganistane ir kovojant su ISIS dar kartą įrodo jos ryžtą siekti saugumo visame pasaulyje“, – rašoma D. Trumpo laiške šalies vadovei.

D. Trumpas įvertino Lietuvos vaidmenį skatinant demokratiją ir stiprinant transatlantinę bendruomenę. Naujasis JAV vadovas taip pat  pabrėžė, kad Lietuvos parama Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, taip pat pastangos diversifikuoti energijos šaltinius padeda siekiant bendro tikslo – didesnio Europos ir regiono saugumo.