Lietuvoje

2017.02.09 19:10

L. Linkevičius Kijeve: Ukrainai reikalingas nuolatinis dėmesys ir parama

BNS 2017.02.09 19:10

Ukrainai reikalingas nuolatinis dėmesys ir parama, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, ketvirtadienį Kijeve susitikęs su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.

Tai Lietuvos diplomatijos vadovas teigė pastarosiomis savaitėmis paaštrėjus karo veiksmams Rytų Ukrainoje, dėl ko žuvo kelios dešimtys žmonių.

„Ta padėtis dar kartą parodė, kokia yra trapi šita situacija ir jeigu yra sąlyginis pagerėjimas, tai iš tikrųjų yra anksti teigti, kad situacija yra negrįžtama ar stabili. Ji yra toli gražu neapibrėžta ir reikalauja mūsų nuolatinio dėmesio, dėl ko mes čia ir esame“, – BNS telefonu iš Kijevo sakė ministras.

Jis teigė, kad Ukraina iš Vakarų daugiausiai prašo politinės paramos ir objektyviai vertinti situaciją šalies rytuose, kur nuo 2014 metų kovoja Rusijos remiami separatistai ir Kijevo pajėgos.

„Ukrainiečiai siekia objektyvaus ir savalaikio situacijos vertinimo, kad nebūtų painiojama (konflikto Rytų Ukrainoje) priežastis ir pasekmė“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Ministras Ukrainoje lankosi, atsinaujinusiems kariniams veiksmams Donecko srityje nusinešus daugiau kaip 30 žmonių gyvybių. Susirėmimai daugiausiai vyko ties Avdijivka.

L. Linkevičius sakė iš Ukrainos prezidento išgirdęs detalią informaciją, kaip eskalavosi padėtis Avdijivkoje.

„Sausio 29 dieną ir naktį ir vėliau buvo apšaudytos pozicijos ne tik iš įprastinių ginklų, bet ir iš sunkiųjų ginklų, netgi tankų. Taip pat buvo šaudyta iš gyvenamųjų Donecko rajonų, į ką dėl savaime suprantamų priežasčių Ukrainos pajėgos negalėjo atsakyti ugnimi“, – kalbėjo ministras.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį jis vyks į Donecko sritį, tačiau tiksli vizito vieta dėl saugumo priežasčių kol kas neskelbiama.

Nuo konflikto Ukrainoje pradžios 2014 metais žuvo daugiau kaip 9800 žmonių.