Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.09 17:23

D. Grybauskaitė: Rusija demonstratyviai ruošiasi karui su Vakarais

ELTA 2017.02.09 17:23

Rengdamasi didelio masto „Zapad 2017“ pratyboms Rusija demonstratyviai ruošiasi karui su Vakarų šalimis, sako Rygoje besilankanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, šių Baltarusijoje vyksiančių pratybų Lietuva laukia su nerimu, todėl su NATO partneriais bus kalbamasi dėl papildomų planavimo ir karinių priemonių buvimo, taip pat – sprendimų priėmimo proceso greitinimo Aljanse.

„Laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“, – žiniasklaidai Rygoje teigė D. Grybauskaitė po susitikimo su Latvijos, Estijos ir Vokietijos Prezidentais.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, išklausęs Valstybės saugumo departamento (VSD) informacijos apie grėsmes šalies saugumui, ketvirtadienį teigė, kad saugumo iššūkiai Lietuvai pastaruoju metu yra žymiai išaugę.

Pastarąjį kartą Rusijos ir Baltarusijos organizuojamos „Zapad“ pratybos vyko 2013 m. Maskvos pateikiamais duomenimis, jose dalyvavo apie 10 tūkst. karių, tačiau, Vakarų šalių žvalgybų skaičiavimais, šis skaičius galėjo siekti 45 tūkst., o manevrų metu buvo imituojamas Kaliningrado srities ir Baltarusijos sujungimas sausumos koridoriumi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi